- 20%

Skincode – Essentials Krem ditor hidratues (mbrojtës & riparues) SPF 30

(1 përshtypje mbi produktin)

4,680 Lekë

(Essential – Daily Defense & Recovery Cream SPF 30)

Përshkrimi i Produktit

Për të gjithë tipet e lëkurës
Hidratues ditor që mbron lëkurën nga rrezatimi UV, ozonë & ndotja ambientale

Veprimet

 • Restauron & ruan lëkurën
 • Stimulon rigjenerimin qelizor
 • Mbështet mekanizmin mbrojtës të lëkurës
 • Mbron lëkurën nga radikalet e lira
 • Lufton me efikasitet ndaj agresorëve të ambientit
 • Mbron lëkurën nga rrezatimi UV, ozonë & ndotja
 • Rikthen lëkurës shëndet & bukuri

Rezultatet

 • Aktivizon & përmirëson mekanizmin riparues & mbrojtës të lëkurës
 • I pasur me Kompleksin Ozonë Mbrojtës
 • Vonon shënjat e plakjes
 • Mirëmban hidratimin e lëkurës
 • Lëkura duket e shëndetshme & rrezatuese

Aplikimi

 • Apliko cdo mëngjes
 • Përdoret si sérum & hidratues ose vecmas si hidratues
 • Përsërit aplikimin e kremit në rast ekspozimi të zgjatur në diell
 • Menjano kontaktin me lëkurën rreth syve

Përbërës aktiv

CM-Glucan

 • Riparon – Rigjeneron – Ruan lëkurën
 • Veti qetësuese & shëruese

Kompleksi Ozonë Mbrojtës

 • Përzierje botanikësh anti-ozonë

Caj i Bardhë

 • Antioksidues i fortë

Vitamin E

 • Antioksidues – Hidratues – Tonifikon qelizat

Ekstrakt Genepi të Bardhë

 • Mbron lëkurën nga trysnia oksiduese – Antibakterial

Oksid Mikronizuar Zinku

 •  Mbrojtës UVA & UVB

Dioksid Mikronizuar Titani

 •  Mbrojtës UVA & UVB

Nuk përmban: Konservues artificial – Aromatizues – Ngjyrues – Derivate shtazore. Testuar dermatologjikisht & oftamologjikisht

0/5 (0 Reviews)
Firma

Skincode

Linja

Essentials

Mosha

Të gjithë

Forma

Flakon

Sasia

40ml

SPF

30

Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  100%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
1 përshtypje për Skincode – Essentials Krem ditor hidratues (mbrojtës & riparues) SPF 30
 • vanesa t.

  Një nga SPF-t me të mira që kam perdorur ndonjëherë. Ndihmon në hidratimin e lekurës dhe të mbron nga dielli në menyrë fantastike. E kam përdorur rregullisht dhe lëkura ime ndihet si e re. 10/10
  E rekomandoj!

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

LART