- 20%

Skincode – Exclusive Krem ditor hidratues dhe mbrojtës (SPF 15)

6,600 Lekë

(Exclusive – Cellular Day Cream SPF 15)

Përshkrimi i Produktit

Për lëkurë normale – të thatë
Hidratues ditor mbrojtës – lufton shenjat e plakjes

Veprimet

 • Mbron lëkurën nga dalja e vijave të holla & rrudhave
 • Rigjeneron & ribalancon nivelin e hidratimit të lëkurës
 • Mbron lëkurën nga trysnia oksiduese
 • Lufton radikalet e lira me efïkasitet & ngadalëson procesin e plakjes
 • Sferat biu clirojnë vitamin A & E kur aplikohet në lëkurë
 • Mbron lëkurën nga rrezet UV

Rezultatet

 • Dukshëm përmirëson strukturën e lëkurës, elasticitetin, tonin & qëndrueshmërinë
 • Zbeh pamjen e rrudhave & vijave të holla
 • Përmirëson strukturën e lëkurës & shëndetin e saj

Aplikimi

 • Aplikohet në mëngjes mbi fytyrë & qafë të pastër

Përbërës aktiv

Kompleksi ACR G2

 • Përforcon elasticitetin e lëkurës
 • Stimulon prodhimin e kolagjenit
 • Përmirëson komunikimin qelizor
 • Përmirëson tonifikimin & fortësinë e lëkurës

Filtra UV

 • Mbrojtje UVA & UVB

Alga të Kuqe

 • Ribalancojnë nivelin e hidratimit
 • Rimbushin lëkurën me lipide
 • Formon një vello mbrojtëse mbi sipërfaqen e lëkurës duke zvogëluar humbjen e hidratimit

Vaj LuIedielli

 • Zbutës – përmirëson hidratimin
 • Ofron shtresë mbrojtëse rezistente ndaj infeksioneve

Vitamin A

 • Riaktivizon përmbajtien e hidratimit të qelizës
 • Përmirëson tonin e lëkurës – Zbutës

Vitamin C

 • Antioksidues – Zbardhues lëkurë – Përforcues kolagjeni

 Vitamin E

 • Antioksidues – Hidratues – Tonifîkon qelizat
 • Parandalon dëmtimet nga rrezet UV

Pro Vitamin B5

 • Anti-lnflamator – Hidratues

Sferat Blu

Vitamin A

 • Riaktivizon përmbajtien e hidratimit të qelizës
 • Risipërfaqësues
 • Përmirëson fortësinë e lëkurës

Vitamin E

 • Antioksidues – Hidratues – Tonifîkon qelizat
 • Parandalon dëmtimet nga rrezet UV

Pa Paraben – Aromatizues pa Alergen – Me ACR G2 – Dermatologjikisht i Testuar.

0/5 (0 Reviews)
Firma

Skincode

Linja

Exclusive

Mosha

20+

Forma

Vazo

Sasia

50ml

SPF

15

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Skincode – Exclusive Krem ditor hidratues dhe mbrojtës (SPF 15)”

LART