- 20%

Skincode – Alpine White Krem dite zbardhues SPF 15

4,280 Lekë 5,350 Lekë

(Alpine White Brightening Day Cream SPF 15)

Përshkrimi i Produktit

Për të gjithë tipet, imperfeksione ose hiperpigmentim
Krem dite hidratues i lehtë & mbrojtës UVA dhe UVB

Veprimet

 • Lufton plakjen e parakohshme të nxitur nga rrezet UV
 • Mbron & hidraton epidermën
 • Zvogëlon sipërfaqen dhe ngjyrën e njollave të pigmentuara
 • Ruan & restauron lëkurën
 • Stimulon rigjenerimin qelizor
 • Përshpejton rikuperimin e lëkurës
 • Përbërës unik nga shtatë bimë alpine Zvicerane – parandalojnë çlirimin e melaninës

Rezultatet

 • Hidraton lëkurën
 • Mbron lëkurën nga shenjat e plakjes me mbrojtje UVA
 • Zbardh pamjen e lëkurës
 • Zvogëlon imperfeksionet e lëkurës, njollat e moshës
 • Ndihmon në mbrojtien ndaj efektit djegës të djellit me mbrojtje UVB

Aplikimi

 • Apliko pas pastrimit (dhe pas aplikimit të Skincode Essential – brightening total clarity sérum).
 • Masazho rrathë të vegjel mbi fytyrë dhe qafë.
 • Mënjano kontaktin me pjesën delikate rreth syve.

Përbërës aktiv

Vitamin B3 ose Vitamin PP ose Niacinamide

 • Aktiv multi-funksional.
 • Parandalon transferimin e melanozomeve tek keratinocitet.

Zbardhues Lëkure nga Bime Alpine

 • shtatë bime alpine Zvicerane – ndalojnë aktivitetin e tirozinazës.

Ester Vitamin C zbardhues

 • promovon sintezën e kolagjenit – ndalon peroksidimin e lipideve.

Escin

 • zbardhues lëkure, anti-njollë dhe regjës
 • veprim qetësues dhe hidratues.

 CM-Glucan

 • riparon – rigjeneron – ruan lëkurën
 • veti qetësuese & zbutëse.

Pa përmbajtje: ruajtës artificial – aromë – ngjyrues – derivate shtazore. Testuar dermatologjikisht & oftamologjikisht

Firma

Skincode

Linja

Alpine White, Essentials

Mosha

Të gjithë

Forma

Flakon

Sasia

50ml

SPF

15

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Skincode – Alpine White Krem dite zbardhues SPF 15”

LART

×