- 20%

Skincode – Exclusive Cellular Hydro-Peel Serum-In Essence

7,192 Lekë 8,990 Lekë

In stock

Përshkrimi i Produktit

Serum hidratues dhe perfeksionues i cili nuk ngjit dhe e lë lëkurën e hidratuar, të butë dhe të freskët. I pasur në përbërje me 5% Acid Laktik dhe një ‘peeling’ të lehtë tri-peptidesh për rigjenerimin e lëkurës. Formula inovative bën të mundur rivitalizimin e qelizave dhe ndihmon në përmirësimin e lëkurës së lodhur, jo të njëtrajtshme dhe me rrudha. Serumi është një kombinim i Ujit të Akullt të Zvicrës dhe një kompleksi hidratues te derivuar nga bimët për të ofruar butësi dhe lëkurë më të shndritshme. Përmban gjithashtu ACR Complex dhe Antioksidantë energjizues të lëkurës për një lëkurë më rinore dhe të shëndetshme.

Ideal për

 • Të gjitha tipet e lëkurës
 • Lëkura të dehidratuara
 • Lëkura që kanë nevojë për eksfolim dhe rigjallërim
 • Lëkurë me probleme pigmentimi

Rezultatet

 • Zbut lëkurën dhe lë një ndjesi freskie
 • Heq qelizat e vdekura të lëkures
 • I jep lëkurës pamje të unifikuar, më të shëndetshme dhe përmison vijat e holla
 • Lëkura rigjallërohet, hidratohet dhe zbutet

Udhëzime mbi përdorimin

Apliko çdo mëngjes dhe mbrëmje mbi fytyrë e dekolte të pastër, përpara përdorimit të serumit dhe hidratuesit. Masazho 3-4 pika pas larjes dhe tonifikimit, derisa produkti të përthithet dhe lëkura të ndihet më e hidratuar. Mos e shpërlaj fytyrën. Vazhdoni rutinën me vendosjen e serumit dhe hidratuesit. Shmang kontaktin me sytë. Për përdorim të jashtëm. Ka në përmbajtje AHA (alpha hydroxy acid) i cili mund të rrisë sensitivitetin e lëkurës ndaj diellit në rast se nuk përdoret SPF.

 

Firma

Skincode

Mosha

25+

Lloji i lëkurës

Normale, Mikse, E yndyrshme

Forma

Flakon

Sasia

50ml

– Acid Laktik – Eksfolion lëkurën/ zbardh njollat/ përmirëson vijat e holla dhe rrudhat
– ‘Peeling’ tri-peptide – rigjeneron qelizat/ rinon lëkurën
– Uji I Akullt I Zvicrës – Hidraton
– Kompleks hidratues (derivuar nga bimët) – Hidraton/ Antiinflamator.

Veçoritë

–Pa Paraben – Aromatizues pa-alergen – Kompleks ACR G2 – Testuar dermatologjikisht –Nuk testohen tek kafshët

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Skincode – Exclusive Cellular Hydro-Peel Serum-In Essence”

LART

×