Kryefaqja » Produktet » Femra » Fytyra » Lëkurat e yndyrshme & aknet » Skincode – Essentials Xhel larës për lëkura normale-mikse

Skincode – Essentials Xhel larës për lëkura normale-mikse

2,480 Lekë

(1 customer review)

(Essentials – Purifying Cleansing Gel)

Firma: ,

Përshkrimi i Produktit

Për lëkurë të normale-mikse

Pastrues gel-shkumë aktivizohet me ujë për të rregulluar yndyrën në sipërfaqe (dite dhe nate).

Veprimet

 • Plotësisht pastron lëkurën
 • Heq make-up & papastërtitë
 • Rregullon sekretimin e yndyrës duke respektuar balancën natyrale të lëkurës
 •  Qetëson lëkurën

Rezultatet

 •  Lë pas një lëkurë të pastër & të butë
 •  Rregullon gjendrat e sekretimit të yndyrës
 •  Ideal për lëkurë të yndyrshme & problematike

Aplikimi

 • Apliko në mëngjes & në darkë
 •  Lag duart me ujë dhe më pas hidh një sasi të vogël në pëllëmbë
 • Masazho mbi të gjithë fytyrën me veprime rrethore
 • Pastro lëkurën me ujë të vakët
 • Apiko më pas hidratues & sérum të Skincode
 • Mos e përdor për të pastruar make-up nga sytë

Përbërës aktiv

CM-Glucan

 • Riparon – Rigjeneron – Ruan lëkurën
 • Veti qetësuese & shëruese

ProVitamin B5

 • Anti-lnflamator
 • Hidratues

Ekstrakt Kamomili

 • Anti-lnflamator
 • Hidratues

Ekstrakt Hithre

 • Anti-lnflamator
 • Regjës
 • Baktericid

Ekstrakt Hithre

 • Shërues
 • Zhbllokues
 • Anti-lnflamator

Ekstrakt Rozmarinë

 • Shërues
 • Regjës
 • Zhbllokues
 • Antibakterial

Nuk përmban: Konservues artificial – Aromatizues – Ngjyrues – Derivate shtazore – Testuar dermatologjikisht

Info. Shtesë

Firma

Skincode

Lloji i lëkurës

Mikse, Normale

Linja

Essentials

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

125ml

1 përshtypje për Skincode – Essentials Xhel larës për lëkura normale-mikse

 1. Adiliana


  Heq shume mire yndyren e tepert te lekures duke perdorur nje sasi shume te vogel te produktit.

Shto një përshtypje

Your email address will not be published. Required fields are marked *