Zbritje

Skincode – Essentials Xhel larës për lëkura normale-mikse

(5 përshtypje mbi produktin)

1,592 Lekë4,400 Lekë

(Essentials – Purifying Cleansing Gel)

Përshkrimi i Produktit

Për lëkurë të normale-mikse

Pastrues gel-shkumë aktivizohet me ujë për të rregulluar yndyrën në sipërfaqe (dite dhe nate).

Veprimet

 • Plotësisht pastron lëkurën
 • Heq make-up & papastërtitë
 • Rregullon sekretimin e yndyrës duke respektuar balancën natyrale të lëkurës
 •  Qetëson lëkurën

Rezultatet

 •  Lë pas një lëkurë të pastër & të butë
 •  Rregullon gjendrat e sekretimit të yndyrës
 •  Ideal për lëkurë të yndyrshme & problematike

Aplikimi

 • Apliko në mëngjes & në darkë
 •  Lag duart me ujë dhe më pas hidh një sasi të vogël në pëllëmbë
 • Masazho mbi të gjithë fytyrën me veprime rrethore
 • Pastro lëkurën me ujë të vakët
 • Apiko më pas hidratues & sérum të Skincode
 • Mos e përdor për të pastruar make-up nga sytë

Përbërës aktiv

CM-Glucan

 • Riparon – Rigjeneron – Ruan lëkurën
 • Veti qetësuese & shëruese

ProVitamin B5

 • Anti-lnflamator
 • Hidratues

Ekstrakt Kamomili

 • Anti-lnflamator
 • Hidratues

Ekstrakt Hithre

 • Anti-lnflamator
 • Regjës
 • Baktericid

Ekstrakt Hithre

 • Shërues
 • Zhbllokues
 • Anti-lnflamator

Ekstrakt Rozmarinë

 • Shërues
 • Regjës
 • Zhbllokues
 • Antibakterial

Nuk përmban: Konservues artificial – Aromatizues – Ngjyrues – Derivate shtazore – Testuar dermatologjikisht

0/5 (0 Reviews)

Informacion Shtesë

Firma

Skincode

Lloji i lëkurës

Normale, Mikse

Linja

Essentials

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

380ml, 125ml, 75ml

AQUA (WATER), BUTYLENE GLYCOL, ALCOHOL DENAT., DECYL GLUCOSIDE, GLYCERIN, COCAMIDOPROPYL BETAINE, XANTHAN GUM, COCO-BETAINE, LAURYL GLUCOSIDE, POLYSORBATE 20, SODIUM CARBOXYMETHYL BETA-GLUCAN, CHAMOMILLA RECUTITA (MATRICARIA) FLOWER EXTRACT, ROSMARINUS OFFICINALIS (ROSEMARY) LEAF EXTRACT, URTICA DIOICA (NETTLE) LEAF EXTRACT, CALENDULA OFFICINALIS FLOWER EXTRACT, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE, SODIUM CHLORIDE, CAPRYLOYL GLYCINE, SODIUM LAUROYL SARCOSINATE, TROMETHAMINE, CITRIC ACID, DISODIUM EDTA, PANTHENOL, PENTADECALACTONE, BENZOIC ACID, ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, ETHYLHEXYLGLYCERIN

0/5 (0 Reviews)
Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  83%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
5 përshtypje për Skincode – Essentials Xhel larës për lëkura normale-mikse
 • Adiliana Q.

  Heq shume mire yndyren e tepert te lekures duke perdorur nje sasi shume te vogel te produktit.

 • Armira S. (blerës i verifikuar)

  jam sh e kenaqur me produktet e skincode

 • Teuta K. (blerës i verifikuar)

  Per mua eshte nje produkt shume i mire. Do t’i rikthehem per blerje.

 • Iljada B.

  Super i mire

 • REA K.

  fantastik.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

LART