- 20%

Skincode – Essentials Digital Detox Day Cream (SPF 15)

4,760 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Skincode – Essentials Digital Detox Day Cream (SPF 15)

Kremi i ditës Digital Detox mbron lëkurën kundër rrezatimit të përditshëm (HEV) ose “dritës blu”, rrezeve UVA/UVB dhe shenjave të parakohshme të plakjes, duke rritur njëkohësisht mekanizmat riparues të lëkurës. Ofron teksturë të lehtë dhe hidratim intensiv. Formula e fuqishme përmban një teknologji të përparuar Blue Light Protect që mbron ADN -në kundër valëve të pashëndetshme të dritës blu të emetuara nga pajisjet dixhitale dhe ndriçimit LED, duke zvogëluar dëmet e shkaktuara nga rrezet UV, IR dhe blu. Përbërësit e tjerë aktivë përfshijnë vetitë qetësuese dhe rigjeneruese të CM-Glucan, ushqyes me gjalpë Shea, hidratues të vajit të farës Meadowfoam dhe filtra UVA/UVB me spektër të gjerë.

 • Digital Detox SPF 15 është pjesë e koleksionit të Skincode Essentials Daily Care.
 • Koleksion efektiv i produkteve të kujdesit të lëkurës të përshtatshme për të gjitha llojet e lëkurës, madje edhe ato më të ndjeshmet.
 • I testuar dermatologjikisht
 • 100% vegan dhe pa përbërës me origjinë shtazore
 • Pa paraben, aromë, ruajtës dhe ngjyrues

Udhëzime mbi përdorimin

Në mëngjes, masazhojeni butësisht mbi fytyrë dhe qafë të pastruar me lëvizje rrethore lart derisa të absorbohet plotësisht. Shmangni kontaktin me sytë. Për rezultate optimale, përdorni në kombinim me larësin tuaj të Skincode, serumin dhe kremin e natës.

0/5 (0 Reviews)
Firma

Skincode

Linja

Essentials

Mosha

Të gjithë

Forma

Vazo

Sasia

50ml

SPF

15

Lloji i lëkurës

Akneike, Sensitive, E thatë, Normale, Mikse, E yndyrshme

Aqua (Water), Homosalate, Glycerin, Ethylhexyl Salicylate, C10-18 Triglycerides, Cetyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Stearyl Heptanoate, Peg-75 Stearate, 1,2-Hexanediol, Sodium Carboxymethyl Beta-Glucan, Meadowfoam Estolide, Oryzanol, Jasminum Sambac (Jasmine) Leaf Cell Extract, Polysorbate 60, Sorbitan Isostearate, Tocopherol, Tocopheryl Acetate, Stearyl Caprylate, Sodium Polyacrylate, Sodium Hydroxide, Ceteth-20, Steareth-20, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Caprylyl Glycol, Sodium Acrylates Crosspolymer-2, Pentylene Glycol, Disodium Edta, Citric Acid, Dimethicone, Pentadecalactone, Ethylhexylglycerin.

0/5 (0 Reviews)
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Skincode – Essentials Digital Detox Day Cream (SPF 15)”

LART