- 20%

Skincode – Essentials Destination Dream Skin Set

4,304 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Essentials Destination Dream Skin

Seti Skincode Essentials  përmban xhelin më të shitur të pastrimit Purifying dhe kremin 24h Cell Energizer në formate të përshtatshme të madhësisë së udhëtimit, me një çantë kozmetike transparente.

Përfitimet

Set me 2 produkte për lëkurë të bukur dhe të shëndetshme gjatë gjithë kohës.

Lloji i lëkurës

I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës, duke përfshirë lëkurën e ndjeshme.

Ideal për:

 •  Lëkurë te thatë, e dehidratuar
 • Lëkurë e ndjeshme
 •  Shenjat e para të plakjes
 •  Humbje e shkëlqimit
 •  Parandalimi i moshës

Rreth produkteve

Skincode  Essentials Xhel larës për lëkura normale-mikse (75ml)

Ideal për të hequr sebumin e tepërt, papastërtitë dhe make-up-in. Pastron thellësisht lëkurën, duke rregulluar sekretimin e sebumit dhe duke respektuar pengesën natyrale mbrojtëse të lëkurës. Ky xhel pastrues shkumëzues me performancë të lartë, shpëlahet lehtësisht dhe e lë lëkurën plotësisht të pastruar dhe të rifreskuar, pa u ndjerë e shtrënguar apo e thatë. Është formuluar me vetitë shëruese, qetësuese dhe rigjeneruese të CM-Glucan, përveç Pro-Vitaminës B5 hidratuese, ekstraktit qetësues të kamomilit, ekstraktit anti-inflamator Calendula dhe prodhimit të vajit që rregullon Ekstraktin e Hithrës. Duke e bërë atë të përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës, veçanërisht ato normale dhe mikse.

Rezultatet

 •  Lë pas një lëkurë të pastër & të butë
 •  Rregullon gjendrat e sekretimit të yndyrës
 •  Ideal për lëkurë të yndyrshme & problematike

Udhëzime mbi përdorimin

 • Apliko në mëngjes & në darkë
 •  Lag duart me ujë dhe më pas hidh një sasi të vogël në pëllëmbë
 • Masazho mbi të gjithë fytyrën me veprime rrethore
 • Pastro lëkurën me ujë të vakët
 • Apiko më pas hidratues & sérum të Skincode
 • Mos e përdor për të pastruar make-up nga sytë

Skincode  Essentials Krem hidratues 24-orësh (30ml)

Krem për fytyrën hidratues. Lufton shenjat e plakjes së parakohshme për 24 orë.

Ky krem hidratues i pasur, i lëmuar si kadife,  ditë dhe nate është i formuluar me përbërës thellësisht ushqyes për të rigjallëruar lëkurën normale, të thatë ose të ndjeshme që tregon shenjat e para të plakjes. Formula e tij unike përmban një përqindje të lartë të CM-Glukanit, e përdorur për dekada në botën farmaceutike për aftësinë e tij për të stimuluar procesin e rinovimit të qelizave dhe mekanizmin mbrojtës të lëkurës. Përveç kësaj, kremi 24h Cell Energizer është i pasur me niseshte orizi, vitaminë C dhe vitaminë E për të forcuar, rigjallëruar dhe hidratuar më tej lëkurën gjatë gjithë kohës. Vetitë e tij forcuese dhe reduktuese të rrudhave e bëjnë atë ideal për të synuar shenjat e plakjes së parakohshme.

Udhëzime mbi përdorimin

 • Apliko në mëngjes & në darkë ose aq herë sa të jetë e nevojshme
 • Mbi fytyrë & qafë të pastruar ose apliko pas serumit të përshtatshëm
 • Menjano kontakt me zonën rreth syve
0/5 (0 Reviews)
Firma

Skincode

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

30ml, 75ml

Skincode Essentials Xhel larës për lëkura normale-mikse

PURIFYING CLEANSING GEL
INCI*: AQUA (WATER), BUTYLENE GLYCOL, ALCOHOL DENAT., DECYL GLUCOSIDE, GLYCERIN, COCAMIDOPROPYL BETAINE, XANTHAN GUM, COCO-BETAINE, LAURYL GLUCOSIDE, POLYSORBATE 20, SODIUM CARBOXYMETHYL BETA-GLUCAN, CHAMOMILLA RECUTITA (MATRICARIA) FLOWER EXTRACT, ROSMARINUS OFFICINALIS (ROSEMARY) LEAF EXTRACT, URTICA DIOICA (NETTLE) LEAF EXTRACT, CALENDULA OFFICINALIS FLOWER EXTRACT, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE, SODIUM CHLORIDE, CAPRYLOYL GLYCINE, SODIUM LAUROYL SARCOSINATE, TROMETHAMINE, CITRIC ACID, DISODIUM EDTA, PANTHENOL, PENTADECALACTONE, BENZOIC ACID, ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, ETHYLHEXYLGLYCERIN.

Skincode Essentials Krem hidratues 24-orësh
AQUA, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, C12-20 ACID PEG-8 ESTER, BUTYLENE GLYCOL, GLYCERIN, DIMETHICONE, PEG-8, CETYL ALCOHOL, ORYZA SATIVA STARCH, SODIUM CARBOXYMETHYL BETA-GLUCAN, TOCOPHEROL, ASCORBIC ACID, CAPRYLYL GLYCOL, POTASSIUM CETYL PHOSPHATE, SODIUM POLYACRYLATE, PENTYLENE GLYCOL, NYLON-12, CARBOMER, PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL, SODIUM HYDROXIDE, ASCORBYL PALMITATE, PPG-26-BUTETH-26, PENTADECALACTONE, CI 77891, CITRIC ACID.

0/5 (0 Reviews)
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Skincode – Essentials Destination Dream Skin Set”

LART