- 20%

Skincode – Essentials 24h Comfort Body Lotion

2,384 Lekë

Locion trupi hidratues & ushqyes i përshtatshëm dhe per lëkure sensitive

Përshkrimi i Produktit

Skincode Essentials 24h Comfort Body Lotion

Një locion trupi ultra-hidratues dhe ushqyes për qetësuar të gjitha lëkurat, madje edhe ato më të ndjeshmet. Ka një teksturë të lehtë e cila përthithet menjëherë në lëkurë, përmban Pentavitin një kompleks unik hidratues, vaj qetësues Kukui dhe CM-Glucan i cili e lë lëkurën të butë dhe të lëmuar. 24h Comfort Body Lotion është pjesë e koleksionit 24h Essentials të Skincode. Koleksioni perfshin një gamë të gjërë produktesh të kujdesit të përditshem të lëkurës për të gjitha llojet e lëkurës, duke përfshirë edhe lëkurën e djeshme që ka nevojë për kujdes intensiv. Të gjitha produktet janë të formuluara me përbërës aktivë të përzgjedhur posaçërisht me performancë të lartë për të ndihmuar në rivendosjen e shëndetit dhe ekuilibrit të lëkurës.

Përbërësit kryesorë:

 • CM-Glucan rrit rezistencën e lëkurës ndaj stresit oksidativ të shkaktuar nga rrezet UVA, si dhe rreziqet e tjera mjedisore. Ai rrit ripërtëritjen e qelizave dhe përshpejton rikuperimin e lëkurës, duke rivendosur barrierën e hidratimit të lëkurës. Njihet gjithashtu si molekula e riparimit dhe mbrojtjes. Ka aftësinë për të stimuluar mekanizmin mbrojtës të lëkurës, për të përshpejtuar rigjenerimin e lëkurës dhe për të reduktuar thellësinë e rrudhave.
 • Pentavitin (Kompleksi i Hidratimit) është një përbërës natyral për kujdesin e lëkurës që ushqen dhe hidraton lëkurën.
 • Vaji Kukui është i pasur me acide yndyrore të shëndetshme si Acidi Linoleik dhe Omega-3, të cilat mund të zvogëlojnë inflamacionin, hidratojnë dhe qetësojnë lëkurën. Vaji absorbohet lehtësisht në lëkurë.

Vecorite e produktit

 • I testuar dermatologjikisht
 • 100% vegan dhe pa përbërës me origjinë shtazore
 • Pa: parabene, aromatizues, konservues dhe ngjyrues
 • Prodhuar në Zvicër

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni në trup pas larjes ose aq shpesh sa ka nevojë lëkura juaj.

Firma

Skincode

Mosha

Të gjithë

Sasia

200ml

AQUA (WATER), CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, BUTYLENE GLYCOL, COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, GLYCERIN, DIMETHICONE, PEG-60 GLYCERYL ISOSTEARATE, BUTYLENE GLYCOL DICAPRYLATE/DICAPRATE, TRIETHYLHEXANOIN, SODIUM CARBOXYMETHYL BETA-GLUCAN, TOCOPHEROL, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER, ALEURITES MOLUCCANUS SEED OIL, CAPRYLYL GLYCOL, CARBOMER, SACCHARIDE ISOMERATE, GLYCERYL STEARATE, ETHYLHEXYLGLYCERIN, HYDROXYETHYLCELLULOSE, SODIUM HYDROXIDE, DISODIUM EDTA, PENTADECALACTONE, PEG-8, CITRIC ACID, SODIUM CITRATE, ASCORBYL PALMITATE, ASCORBIC ACID.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Skincode – Essentials 24h Comfort Body Lotion”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART