- 20%

Skincode – Alpine White Brightening Hand Cream

2,224 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Skincode Alpine White Brightening Hand Cream

Kremi i duarve Alpine White Brightening absorbohet shpejt në lëkurën tuaj, duke i lënë duart tuaja të buta dhe të lëmuara. Formula unike përmban Niacinamide, e njohur gjithashtu si vitamina B3, dhe një kompleks të derivuar nga bimët alpine për të ndihmuar në minimizimin e shfaqjes së njollave të moshës, si dhe vitamina C dhe E për të mbrojtur duart nga agresorët mjedisorë ndaj të cilëve janë të ekspozuar çdo ditë.

Veçoritë e produktit:

 • I testuar dermatologjikisht
 • 100% vegan dhe pa përbërës me origjinë shtazore
 • Pa parabene, aromatizues, konservues & ngjyrues
 • Zbardhues dhe ushqyes intensiv për duart
 • I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurave
 • Parandalon njollat e moshës dhe rrudhat

Përbërësit aktivë:

 • Kompleksi i derivuar nga bimët Alpine është i përbërë nga shtatë bimë alpine zvicerane të zgjedhura për aktivitetin e tyre të fuqishëm të ndriçimit të lëkurës për të reduktuar njollat e lëkurës, njollat e moshës dhe një ton të pabarabartë të lëkurës me kalimin e kohës.
 • CM-Glucan – ka aftësinë e provuar për të stimuluar mekanizmin mbrojtës të lëkurës, për të përshpejtuar rigjenerimin e lëkurës dhe për të reduktuar thellësinë e rrudhave. Rrit rezistencën e lëkurës ndaj stresit oksidativ të shkaktuar nga UVA.
 • Niacinamidi – i njohur gjithashtu si Vitamina B3, punon për të rivendosur ekuilibrin natyral hidrik të lëkurës duke stimuluar prodhimin e ceramideve që forcojnë lëkurën.
 • Vitamina C – është një antioksidant i fortë që nxit sintezën e kolagjenit, ai gjithashtu çaktivizon tirozinazën, enzimën e përfshirë në çlirimin e melaninës, e cila çon në krijimin e njollave të lëkurës dhe pigmentim.
 • Vitamina E – ka veti të forta antioksiduese dhe hidratuese. Ndihmon në rritjen e shkëlqimit të lëkurës dhe tonifikon indet. Ajo luan një rol të rëndësishëm në parandalimin e dëmtimit të lëkurës për shkak të rrezatimit UVA dhe UVB.

Udhëzime mbi përdorimin

Masazhojeni në duar të pastra, aq shpesh sa ju nevojitet gjatë gjithë ditës.

Firma

Skincode

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

75ml

AQUA (WATER), GLYCERIN, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, PENTYLENE GLYCOL, NIACINAMIDE, CETYL ALCOHOL, GLYCERYL STEARATE, PEG-100 STEARATE, DIMETHICONE, SODIUM CARBOXYMETHYL BETA-GLUCAN, SODIUM HYALURONATE, TOCOPHEROL, MANGIFERA INDICA (MANGO) FRUIT EXTRACT, ACHILLEA MILLEFOLIUM EXTRACT, ALCHEMILLA VULGARIS EXTRACT, ALCOHOL, MALVA SYLVESTRIS (MALLOW) EXTRACT, MELISSA OFFICINALIS LEAF EXTRACT, MENTHA PIPERITA (PEPPERMINT) LEAF EXTRACT, PRIMULA VERIS EXTRACT, VERONICA OFFICINALIS EXTRACT, CARBOMER, CAPRYLYL GLYCOL, PPG-26-BUTETH-26, CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE), DISODIUM EDTA, SODIUM HYDROXIDE, PEG-8, ASCORBYL PALMITATE, ASCORBIC ACID, PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL, CITRIC ACID, PENTADECALACTONE, ETHYLHEXYLGLYCERIN.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Skincode – Alpine White Brightening Hand Cream”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART