SKIN1004 – Tone Brightening Capsule Cream

2,700 Lekë

Krem qetësues dhe ndriçues

Përshkrimi i Produktit

SKIN1004 Madagascar Centella Tone Brightening Capsule Cream

Madagascar Centella Tone Brightening Capsule Cream është një aleat për një lëkurë më të shndritshme dhe më të njëtrajtshme. Ai përmban një përqendrim të lartë të përbërësit të patentuar Madewhite, i cili ofron një qasje praktike për ndriçimin e lëkurës, i mbyllur në kapsula të vogla. Pra, kjo ndihmon për të ruajtur stabilitetin e saj dhe për të rritur efektivitetin. Por kjo nuk është e gjitha. Niacinamidi, acidi tranexamik dhe bisabololi bashkohen në këtë krem ​​për të ndihmuar në ndriçimin e lëkurës, reduktimin e njollave të errëta dhe gjithashtu për të siguruar riparimin e barrierave të lëkurës. Për më tepër, ekstrakti i Madagascar Centella asiatica ndihmon në qetësimin e lëkurës, në mënyrë që jo vetëm të merrni përfitimet e ndriçimit, por edhe të mbani lëkurën tuaj të qetë.

Kremi gjithashtu jep hidratim në lëkurë. Ka një teksturë të lehtë, duke e bërë të lehtë për t’u aplikuar. Kapsulat e vogla shkrihen pa mundim ndërsa fërkoni kremin. Dhe kremi përthithet shpejt, pa lënë pas një ndjesi yndyre. Ky krem ​​është një opsion i shkëlqyeshëm nëse dëshironi të ndriçoni dhe të barazoni njollat ​​e errëta.

Përbërësit kryesorë

 • MadeWhite™ është një përbërës që përmban madecassoside. Ndihmon në uljen e prodhimit të melaninës, duke ndihmuar kështu në zbehjen e njollave të errëta. Gjithashtu ka veti qetësuese.

 • Alfa-bisabolol ndihmon në zbutjen e lëkurës.

 • Niacinamidi çon në një barrierë më të shëndetshme dhe më të fortë të lëkurës dhe ndihmon në zbehjen e hiperpigmentimit.

 • Acidi Traneksamik ndërhyn në prodhimin e melaninës në lëkurë, duke ndihmuar në zbehjen e njollave të errëta.

 • Ekstrakti Centella asiatica nga Madagaskari jep efekte qetësuese, hidratuese dhe antioksidante. Gjithashtu ndihmon në riparimin e lëkurës.

Udhëzime mbi përdorimin

Pas pastrimit, aplikoni një sasi të përshtatshme në lëkurë dhe masazhojeni butësisht në mënyrë që të përthithet.

Firma

Skin1004

Mosha

Të gjithë

Lloji i lëkurës

Sensitive

Forma

Tubet

Sasia

75ml

Centella Asiatica Extract(60%), Water, Butylene Glycol, Propanediol, Niacinamide, Isotridecyl Isononanoate, Phenyl Trimethicone, 1,2-Hexanediol, Tranexamic Acid, Diglycerin, Squalane, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Polyglyceryl-3 Distearate, Xylitylglucoside, Cetyl Alcohol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Anhydroxylitol, Polyacrylate Crosspolymer-6, Arginine, Trehalose, Zea Mays (Corn) Starch, Xylitol, Panthenol, Pentylene Glycol, Microcrystalline Cellulose, Mannitol, Glyceryl Stearate Citrate, Ethylhexylglycerin, Hydroxyethyl Urea, Glycerin, Glucose, Madecassoside, Sodium Hyaluronate, Bisabolol, Hydrogenated Lecithin, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, Pyrus Communis (Pear) Flower Extract, Lactobacillus Ferment

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “SKIN1004 – Tone Brightening Capsule Cream”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART