- 20%

SKIN1004 – TeaTrica Purifying Toner

Original price was: 2,400 Lekë.Current price is: 1,920 Lekë.

Toner eksfoliues për lëkura te yndyrshme ose akneike

Përshkrimi i Produktit

SKIN1004 Madagascar Centella TeaTrica Purifying Toner

Madagascar Centella TeaTrica Purifying Toner është një tonik i domosdoshëm për lëkurën e yndyrshme ose me akne. Ky tonik largon qelizat e vdekura të lëkurës që bllokojnë poret dhe ndalon prodhimin e tepërt të sebumit. Eksfolimi i butë kimik gjithashtu funksionon për të larguar imperfeksionet.

Përbërësit kryesorë

 • Centella Asiatica Extract: zbut në mënyrë efektive lëkurën.
 • Pine Tree Complex: trajton inflamacionin.
 • CS Sebum Cleaner (HD) Complex: një kompleks me bazë bimore që ndihmon në rregullimin e sebumit. Ai përmban ekstrakt të luleve të livandës dhe lëvores së gështenjës, të cilat e mbajnë lëkurën të freskët gjatë gjithë kohës.
 • BHA Exfoliating Care for Oily Skin: BHA i tretshëm në yndyrë depërton në poret e lëkurës, largon qelizat e vdekura të lëkurës dhe ndihmon në pastrimin e poreve të bllokuara, duke e lënë lëkurën dukshëm më të freskët dhe të pastër.

Udhëzime mbi përdorimin

Pas pastrimit të fytyrës, aplikoni disa pika në gishta ose në një copë pambuku. Aplikoni butësisht një shtresë të hollë në lëkurë dhe lëreni të përthithet.

Firma

Skin1004

Mosha

Të gjithë

Lloji i lëkurës

Akneike, E yndyrshme

Forma

Shishe

Sasia

210ml

Water, Chamaecyparis Obtusa Water, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Water(12%), Butylene Glycol, Centella Asiatica Extract(9.8%), Propanediol, Pinus Palustris Leaf Extract, Methyl Gluceth-20, 1,2-Hexanediol, Hydroxyacetophenone, Carbomer, Polyglyceryl-10 Laurate, Tromethamine, Pentylene Glycol, Ethylhexylglycerin, Caprylyl Glycol, Citric Acid, Disodium EDTA, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil(200ppm), Sodium Citrate, Salicylic Acid, Castanea Crenata (Chestnut) Shell Extract, Lavandula Angustifolia (Lavender) Flower Extract

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “SKIN1004 – TeaTrica Purifying Toner”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART