SKIN1004 – Madagascar Centella Travel Kit

3,500 Lekë

Set produktesh i përbërë nga larës vajor, larës shkumues, toner, serum dhe krem

Përshkrimi i Produktit

SKIN1004 Madagascar Centella Travel Kit

Madagascar Centella Travel Kit është një Set Ultimate 5 për kujdesin e lëkurës në format udhëtimi, që përfshin të gjitha produktet e linjës Madagascar Centella.

Seti përfshin:

Centella Ampoule Foam (20ml) – pastrues shkumues me pH ideal 5. Heq në mënyrë efektive grimin dhe papastërtitë pa e dehidratuar lëkurën.

Përbërësit kryesor:

 • Centella Asiatica Extract: Qetëson dhe rrit nivelin e hidratimit të lëkurës.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikoni një sasi të përshtatshme në duart e lagura dhe shkumoni duke i fërkuar duart. Shkumoni butësisht dhe masazhoni fytyrën përpara se ta shpëlani me ujë të vakët.

 

Centella Toning Toner (30ml) – tonik i butë eksfoliues, që mund të përdoret çdo ditë për të ndihmuar në eksfolimin e qelizave të vdekura të lëkurës. I përshtatshëm për lëkurë të ndjeshme.

Përbërësit kryesorë

 • PHA (Gluconolactone): Eksfolion dhe largon qelizat e vdekura të lëkurës pa irrituar lëkurën.
 • Centella Asiatica Extract: Qetëson dhe rrit nivelin e hidratimit të lëkurës.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikoni një sasi të përshtatshme në një pambuk fytyre ose direkt në duar. Aplikojeni butësisht në lëkurë që të absorbohet plotësisht.

 

Centella Ampoule (30ml) – ampulë qetësuese që ndihmon në qetësimin dhe rivendosjen e ekuilibrit në lëkurën e dëmtuar nga agjentët e jashtëm.

Përbërësit kryesorë

 • Centella Asiatica Extract: Qetëson dhe rrit nivelin e hidratimit të lëkurës.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikoni një sasi të përshtatshme në duart e lagura dhe shkumoni duke i fërkuar duart. Shkumoni butësisht dhe masazhoni fytyrën përpara se ta shpëlani me ujë të vakët.

 

Centella Soothing Cream (30ml) – krem ​​qetësues që përmban tre përbërës lipidikë të shtresës së epidermës për të ndihmuar në riparimin e barrierës së lëkurës.

Përbërësit kryesorë

 • Centella Asiatica Extract: Qetëson dhe rrit nivelin e hidratimit të lëkurës.
 • 3 komponentë të lipideve ndërlëkurore (Ceramide, Fatty Acid, Cholesterol): Suplement i 3 elementëve që gjenden në shtresën e jashtme të lëkurës.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni sasinë e duhur në fytyrë dhe shtypni butësisht me të dyja duart kremin në mënyrë që të përthithet. Përdoreni atë si hapin e fundit të rutinës së kujdesit të lëkurës.

 

Centella Light Cleansing Oil (30ml) – pastrues i lehtë me bazë vajore që heq butësisht grimin, papastërtitë, vajrat dhe kremin kundër diellit pa irrituar zonën e syve.

Përbërësit kryesorë

 • Centella Asiatica Extract: Qetëson dhe rrit nivelin e hidratimit të lëkurës.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikoni disa pompa vaji pastrues në fytyrë të thatë me duar të thata. Masazhojeni butësisht me lëvizje rrethore. Bashkojeni me ujë për të krijuar një konsistencë qumështi përpara se ta shpëlani plotësisht me ujë të vakët.

Firma

Skin1004

Mosha

Të gjithë

Centella Asiatica Extract(33%), Sodium Cocoyl Isethionate, Glycerin, Water, Sodium Methyl Cocoyl Taurate, Coco-Betaine, Potassium Cocoyl Glycinate, 1,2-Hexanediol, Sodium Chloride, Potassium Cocoate, Potassium Benzoate, Polyquaternium-67, Citric Acid, Dextrin, Sodium Bicarbonate, Theobroma Cacao (Cocoa) Extract, Disodium EDTA, Sodium Acetate, Butylene Glycol, Coptis Chinensis Root Extract, Sodium Hyaluronate, Eclipta Prostrata Extract, Coccinia Indica Fruit Extract
Centella Asiatica Extract(84%), Water, Dipropylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Niacinamide, Gluconolactone, Tromethamine, Carbomer, Sodium Citrate, Adenosine, Disodium EDTA, Dipotassium Glycyrrhizate, Betaine, Hyaluronic Acid, Ethylhexylglycerin
Centella Asiatica Extract(100%)
Centella Asiatica Extract(72%), Glycerin, Propanediol, Dipropylene Glycol, Cyclomethicone, Water, 1,2-Hexanediol, Trehalose, Caprylyl Methicone, C12-14 Pareth-12, Carbomer, Tromethamine, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, C30-45 Alkyl Cetearyl Dimethicone Crosspolymer, Xanthan Gum, Mentha Piperita (Peppermint) Leaf Extract, Zingiber Officinale (Ginger) Root Extract, Butylene Glycol, Ethylhexylglycerin, Dipotassium Glycyrrhizate, Tranexamic Acid, Coptis Chinensis Root Extract, Theobroma Cacao (Cocoa) Extract, Dextrin, Leuconostoc/Radish Root Ferment Filtrate, Biosaccharide Gum-1, Disodium EDTA, Sodium Hyaluronate, Beta-Glucan, Ceramide EOP, Ceramide NS, Ceramide NP, Ceramide AP, Phytosphingosine, Hydrogenated Lecithin, Cetearyl Alcohol, Stearic Acid, Cholesterol
Ethylhexyl Stearate, Cetyl Ethylhexanoate, Sorbeth-30 Tetraoleate, Centella Asiatica Extract (10,000ppm), Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Ethylhexylglycerin, Pelargonium Graveolens Flower Oil, Rosa Damascena Flower Oil, Limonene, Linalool

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “SKIN1004 – Madagascar Centella Travel Kit”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART