SKIN1004 – HyaluCica Blue Serum

2,500 Lekë

Serum qetësues dhe hidratues me efekt ndiçues me përmbajtje centella, acid hialuronik dhe ekstrakt Hedera Helix

Përshkrimi i Produktit

SKIN1004 Madagascar Centella HyaluCica Blue Serum

Madagascar Centella HyaluCica Blue Serum jep efekt hidratues dhe qetësues për një kohë të gjatë, duke shtuar një prekje të përfitimeve kundër plakjes. Me lloje të ndryshme të acidit hialuronik, ai siguron hidratim të menjëhershëm dhe afatgjatë. Kësaj i shtohet biomi i ceramidit, i cili ka nanogrimca ceramide. Këto ndihmojnë në rritjen e hidratimit dhe mbajnë të fortë barrierën e lëkurës.

Niacinamidi dhe adenozina ndihmojnë në zbardhjen e lëkurës duke trajtuar rrudhat. Ivy leaf extract siguron që lëkura juaj të ndihet e freskët dhe shton efektet hidratuese. Struktura e lehtë si xhel i serumit nuk është e rëndë apo ngjitëse, përthithet shpejt dhe nuk lë mbetje.

Përbërësit kryesorë

 • Uji me gjethe Centella asiatica nga Madagaskari jep efekte qetësuese, hidratuese dhe antioksidante. Ndihmon gjithashtu në rigjenerimin e lëkurës.
 • Ceramide NP është një nga disa lloje të ceramideve që gjenden natyrshëm në lëkurë. Ndihmon në mbajtjen e ujit në lëkurë dhe forcon barrierën e lëkurës, duke zbutur lëkurën e thatë dhe të dehidratuar.
 • Niacinamide ndihmon në rritjen e prodhimit të kolagjenit, duke ndihmuar me rrudhat dhe linjat e holla. Ai gjithashtu ka një rol në zbehjen e hiperpigmentimit.
 • Adenozina ka efekt kundër rrudhave, qetësues dhe riparues të lëkurës.
 • Ivy leaf extract ka efekt hidratues.
 • Acidi hialuronik me pesha të ndryshme molekulare vepron në thellësi të ndryshme të lëkurës për të siguruar një shtresë hidratuese që hidraton menjëherë sipërfaqen e lëkurës, si dhe hidratim afatgjatë në shtresat më të thella.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni në lëkurë të pastër dhe të thatë. Masazhoni butësisht lëkurën derisa produkti të përthithet plotësisht.

Firma

Skin1004

Mosha

Të gjithë

Forma

Flakon me pompë

Sasia

30ml

Water, Centella Asiatica Leaf Water(38%), Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Niacinamide, Glycerin, Pantolactone, Hibiscus Esculentus Fruit Extract, Sodium Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Hyaluronic Acid, Methylpropanediol, Panthenol, Cetearyl Olivate, Carbomer, Arginine, Sorbitan Olivate, Caprylic/Capric Triglyceride, Pyrus Communis (Pear) Fruit Extract, Pentylene Glycol, Adenosine, Polyglutamic Acid, Rosa Damascena Flower Water, Artemisia Princeps Leaf Extract, Cucumis Melo (Melon) Fruit Extract, Iris Florentina Root Extract, Ethylhexylglycerin, Hedera Helix (Ivy) Leaf/Stem Extract, Sodium Phytate, Xanthan Gum, Maltodextrin, Hydrolyzed Gardenia Florida Extract, Hydrogenated Lecithin, Ceramide NP, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “SKIN1004 – HyaluCica Blue Serum”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART