Hot

Shedirpharma – Nevobrain, suplement për memorien dhe përqendrimin

(1 përshtypje mbi produktin)

2,630 Lekë

(10 flakon)

Përshkrimi i Produktit

Për personat me probleme të kujtesës
Për personat me vështërësi përqendrimi

Përparësitë

Katër veprime në stimulimin e funksionit të trurit

 1. Kontribuon në funksionin memorizues dhe njohës në sajë të GINKGO BILOBA
 2. Kontribuon në mirëfunksionimin e sistemit nervor në sajë tëVit.B1; B2; B12
 3. Kontribuon në qarkullimin normal të gjakut dhe në mikroqarkullim në sajë të GINKGO BILOBA
 4. Kontribuon në mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ në sajë të SELENIUM dhe Vit.B2

Komfort i lartë në përdorim

Përbërësit

Ginkgo Biloba:
Eshtë një bimë me origjinë nga Kina. Gjethet e saj përmbajnë njëshumëllojshmëri të madhe të substancave fitokimikate, ndër të cilat karotenoidet, flavonoide dhe terpenoide. Ajo ndikon në përmirësim të memories, përqendrimit dhe çregullimeve të humorit. Gjithashtu është e dobishme në sëmundjet e enëve të gjakut dhe simptomave tëveshit të brendshëm (gumëzhitje, marje mendsh).

Acetyl-L-Carnitine:
Ajo ka një rol të rëndësishëm në metabolizmin e energjisë në qelizë.Gjithashtu ka një veprim neuroprotektiv, duke ndërhyrë në procesin e formimit të radikaleve të lira.

Fosfatidilserina:
Ajo është e përfshirë në mekanizmine përcielljes së sinjaleve nervore dhe kontribuon në ruajtjen optimale të pėrshkueshmėrisė qelizore, e nevojshme për hyrjen e ushqyesve në qelizë dhe eliminimin e mbeturinave nga qeliza.

Selenium:
Seleni ka një veprim antioksidant i dobishëm në mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ.

Grupi i vitaminave B:
Janë esenciale në prodhimin e energjisë dhe për përdorimin e sheqerit dhe proteinave;
ata kanë një rol të rëndësishëm në zhvillimin e qelizave dhe fiziologjisë të sistemit nervor.

Udhëzime mbi përdorimin

1 flakonçinë në ditë. Zgjatja e përdorimit sipas këshillave të mjekut.
Flakonçina është e përbërë nga 10 ml solucion me tapë serberator.
Vidhoset tapa (sipas instruksionit në ambalazh).
Tundet mire që të homagjenizohet përmbajtja e flakonçinës.
Hapet tapa dhe të konsumohet.
Solucioni oral mund të konsumohet ashtu siç është ose të holluar me ujë, çaj, lëng frutash ose pije të tjera jo të gazuara.

Firma

Shedirfarma

Mosha

Të gjithë

Forma

Flakon

Sasia

10

Nutrientëtper 10 ml% VNR
Ginkgo biloba L. e.f.200mg
Acetil L-Carnitina Cloridrato200 mg
Fosfatidilserina 60%20 mg
Citicolina10 mg
Salvia10 mg-
Vitamina E3 mg25%
Riboflavina0.8 mg57%
Tiamina0.7 mg64%
Selenio27.5 mcg50%
Vitamina B121 mcg40%
%VNR - Valori nutritivi di riferimento giornalieri
Lista e përbërësve
Shedirpharma - Nevobrain.
Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  100%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
1 përshtypje për Shedirpharma – Nevobrain, suplement për memorien dhe përqendrimin
 • .

  Shumë produkt i mirë,më bën të jem më e qetë seç kam qenë dikur se do kaloja në depression👍🏻

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART