Shedirpharma – Miraprotein B

1,650 Lekë

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Multivitaminë dhe Multiproteinë
Gluten free.

Për një normalitet të metabolizmit energjitik.
Për fëmijët me mungesë apo humbje oreksi,
Tek fëmijët në konvaleshencë,
Tek të moshuarit me mungesë oreksi,
Gjatë shtatëzanisë ose ushqyerjes me gji,
Tek astenia.

Përbërësit për 10ml solucion oral:

 • Ekstrakt mjalti 500.0 mg
 • L-Carnitine 200.0 mg
 • Hekur 20.0 mg
 • Vitaminë C 18.0 mg
 • Royal Jelly 10.0 mg
 • Niacinë 5.4 mg
 • Vitaminë E 3.0 mg
 • Vitaminë B5 1.8 mg
 • Vitaminë B6 600.0 mcg
 • Vitaminë B2 480.0 mcg
 • Vitaminë B1 420.0 mcg
 • Acid folik 60.0 mcg
 • Biotinë 45.0 mcg
 • Vitaminë B12 3.0 mcg
 • Vitaminë D 1.5 mcg

Pelte mbretërore (royal jelly):
Rrit përgjigjen adaptuese të organizmit ndaj stresit fizik dhe mendor, në sajë të përmbajtjes së lartë të proteinave dhe vitaminave.

L-Carnitinë:
Mbart acide yndyrore në mitokondri të muskujve skeletikë dhe zemrës, ku ata janë përdorur për të prodhuar ATP (adenosine triphosphate), një burim i energjisë për jetën.

Mjaltë:
Glukoza hyn direkt në qarkullimin e gjakut dhe përdoret menjëherë, ndërsa fruktoza, metabolizohet në hepar, konsumohet më ngadalë për një furnizim gradual të energjisë.

Dozimi dhe përdorimi:

 • Për fëmijët 10 ml në ditë
 • Për adultët 20 ml në ditë
 • Tundet para përdorimit
Firma

Shedirfarma

Mosha

Të gjithë

Forma

Flakon

Sasia

200ml

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Shedirpharma – Miraprotein B”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART