- 30%

Seven Seas – Perfect7 Woman (30+30)

Original price was: 3,100 Lekë.Current price is: 2,170 Lekë.

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Ju ndoshta bëni gjëra të ndryshme të mbani veten të re dhe në formë nga jashtë. Por a bëni ju mjaftueshëm kundër shenjave të plakjes nga brenda?

Seven Seas ka hulumtuar ndikimin e dobishëm të vajrave marine për më shumë se 70 vjet. Ekspertët e Seven Seas kanë identifikuar 7 nevoja kryesore për gratë dhe i kanë zhvilluar ato në Perfect7 Woman, një kombinim i krijuar posaçërisht për t’ju mbështetur nga brenda. Perfect7 është një përzierje e burimit natyror te vajit marine me Omega-3 plus multivitamina dhe minerale thelbësore. Formula e veçantë siguron perthithjen efektive të ushqyesve në qelizat e trupit tuaj për t’ju mbështetur nga brenda ndërsa plakeni.

Perfect7 Woman është dizenjuar për të mbështetur:

 1. Lëkurën dhe thonjtë – Zinku kontribuon në lëkurë dhe thonj të shëndetshëm.
 2. Flokët – Biotina kontribuon në rënien e flokëve dhe forcimin e tyre.
 3. Energji – Magneziumi kontribuon në metabolizmin energjitik
 4. Truri – DHA kontribuon në një funksion të mirë të trurit
 5. Shikimi – Vitamina B2 kontribuon në mbajtjen e një shikimi normal
 6. Zemra – EPA & DHA kontribuojnë në një funksion normal të zemrës
 7. Aktiviteti hormonal – Vitamina B6 ndihmon në rregullimin e aktivitetit hormonal

Udhëzime mbi përdorimin

Merrni një tabletë (blisteri lejla) dhe një kapsulë (blisteri ngjyrë argjendi) në ditë me ujë.

Kujdes: Për shkak se përmban vitaminë A, nuk këshillohet përdorimi gjatë shtatzanisë dhe gjidhënies. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore.

Firma

Seven Seas

Mosha

Të gjithë

Forma

Tableta + Kapsula

Sasia

30 + 30

Tablet:

Dicalcium Phosphate, Magnesium Oxide, Maltodextrin, Potassium Chloride, Microcrystalline Cellulose, Viamin C Prep. (Ascorbic Acid, Hydroxypropylmethyl Cellulose), Ferrous Fumarate, Vitamin E Prep. (DL Alpha Tocopheryl Acetate, Modified Maize Starch, Maltodextrin, Silicon Dioxide), Crosslinked Sodium Carboxy Methyl Cellulose, Tablet Coat (Hydroxypropylmethyl Cellulose, Talc), Niacinamide, Zinc Oxide, Silicon Dioxide, Vitamin A Prep. (Maltodextrin, Acacia, Maize Starch, Vitamin A Acetate, DL Alpha Tocopherol), Calcium Pantothenate, Magnesium Stearate, Stearic Acid, Mangangese Sulphate, Vitamin B6, Vitamin D Prep, (Sucrose, Acacia, Maize Starch, Fractionated Vegetable Oil, Vitamin D, DL Alpha Tocopherol), Copper Sulphate, Vitamin B1, Vitamin B2, Vitamin B12 Prep. (Mannitol, Vitamin B12), Sodium Selenite Prep. (Microcrystalline Cellulose), Sodium Selenite), Vitamin K Prep. (Acacia Gum, Sucrose, Vitamin K), Folic Acid, Potassium Iodide, Biotin, Chromium Chloride.

Capsule:

Fish Oil, Capsule Shell (Gelatin, Glycerol).

Allergy advice – For allergens, see ingredients in bold.

Average Values

Per Tablet
%NRV
Vitamin A 800 µg RE 100
Vitamin D 5 µg 100
Vitamin E 10 mg α-TE 83
Vitamin K 20 µg 27
Vitamin C 60 mg 75
Thiamin (Vitamin B1) 1.4 mg 127
Riboflavin (Vitamin B2) 1.6 mg 114
Niacin 18 mg NE 113
Vitamin B6 2 mg 143
Folic Acid 200 µg 100
Vitamin B12 1 µg 40
Biotin 150 µg 300
Pantothenic Acid 6 mg 100
Calcium 200 mg 25
Phosphorus 145 mg 21
Magnesium 100 mg 27
Iron 14 mg 100
Zinc 15 mg 150
Copper 1 mg 100
Manganese 1 mg 50
Selenium 25 µg 45
Chromium 25 µg 63
Iodine 150 µg 100
Fish Oil Capsule
Average Values Per Capsule
Fish Oil 1000 mg
providing:
EPA 150 mg
DHA 100 mg
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Seven Seas – Perfect7 Woman (30+30)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART