Seven Seas – Haliborange Multivitamina të përtypshme me Omega-3 dhe portokall

1,700 Lekë

(Haliborange Omega-3 and Multivitamins Orange Softies)

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Ne të gjithë duam që të vegjlit tanë të shkëlqejnë në jetë! Haliborange Omega-3 dhe Multivitamin Softies janë një mënyrë e shijshme që fëmijët të marrin vitaminat kryesore që kanë nevojë çdo ditë.

Departamenti i Shëndetit në Mbretërinë e Bashkuar rekomandon që të gjithë fëmijët nga mosha 5 muaj deri në 5 vjeç të marrë suplemente të vitamines A, C & D (nhs.uk)

30 multivitamina të buta që përtypen me shije portokalli

 • Vaji i linit: Një burim i acideve yndyrore Omega-3 (ALA)
 • Vitamina A: ndihmon për një shikim normal
 • Vitamina C: ndihmon në një imunitet të mirë
 • Vitamina B5: kontribuon në një performancë të mirë mendore

* Përmban 8 vitamina thelbësore
* Shije portokalli
* E prodhuar në Mbreterinë e Bashkuar

Udhëzime mbi përdorimin

 • E përshtatshme për fëmijët 3-12 vjeç
 • Rekomandohet të merren 1-2 multivitamina në ditë.
 • Kujdes: Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore.
Firma

Seven Seas

Linja

Haliborange

Mosha

Fëmijë

Forma

Tableta të përtypshme

Sasia

30

Nutritional Information

  Per 1 Softie %NRV**
Flaxseed oil 220 mg  
Providing Omega-3 ALA nutrients 100mg  
Vitamin A 400 µg RE 50
Vitamin D 2.5 µg 50
Vitamin E 6 mg α-TE 50
Vitamin C 60 mg 75
Niacin 8 mg NE 50
Vitamin B6 1.4 mg 100
Vitamin B12 2.5 µg 100
Pantothenic Acid (Vitamin B5) 6 mg 100

Ingredients
Glucose Syrup, Sugar, Gelatine (Bovine), Flaxseed Oil, Ascorbic Acid, Gelling Agent: Pectin, D-Calcium Pantothenate, Maltodextrin, Acid: Citric Acid, DL-Alpha-Tocopheryl Acetate, Niacinamide, Natural Orange Flavouring, Vitamin A Prep (Retinyl Acetate, DL-Alpha Tocopherol), Glazing Agents: Vegetable Oils (Coconut, Rapeseed), Carnauba Wax, Pyridoxine Hydrochloride, Colour: Carmines, Vitamin D Prep (Cholecalciferol, Medium Chain Triglycerides), Cyanocobalamin

Storage
Keep out of reach of young children.

Check seal is intact before purchase.

Store in a cool, dry place, below 25°C.

Replace lid securely.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Seven Seas – Haliborange Multivitamina të përtypshme me Omega-3 dhe portokall”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART