Sensilab – Thyrolux

2,940 Lekë

Produkt me bazë bimore që ndihmon në lehtësimin e simptomave të tiroides dhe përmirëson mirëqënien e përgjithshme

Përshkrimi i Produktit

Sensilab Thyrolux

Gjëndra tiroide është kontrolluesi kryesor i metabolizmit. Nëse tiroidja juaj është e ngadaltë dhe nuk arrin të çlirojë mjaftueshëm hormone, metabolizmi juaj ngadalësohet. Kjo do të thotë se trupi juaj nuk mund të djegë mjaftueshëm kalori për të prodhuar energji me aq efikasitet sa do të bënte normalisht, gjë që çon në një tepricë kalorike dhe rrjedhimisht shtim në peshë. Por nuk është vetëm djegia e yndyrës, por i gjithë trupi juaj që ngadalësohet. Tretja juaj është e dobët dhe po ashtu edhe rigjenerimi juaj. Trupi juaj e ka të vështirë të mbajë temperaturën e tij bazë, duke ju lënë të ndiheni të ftohtë veçanërisht në duart dhe këmbët tuaj. Jeni më pak energjik dhe oreksi juaj rritet. Papritur, ju jeni një person krejtësisht tjetër!

Simptomat më të shpeshta të uljes së funksionit të tiroides:

 • Lodhje ose rraskapitje e vazhdueshme
 • Intoleranca ndaj të ftohtit
 • Shtim i tepërt në peshë
 • Konstipacion dhe tretje të ngadaltë
 • Flokë të brishtë dhe lëkurë të thatë
 • Dhimbje muskulore, krampe dhe dobësi
 • Menstruacione të çrregullta

Thyrolux i siguron tiroides tuaj lëndët ushqyese të nevojshme për të funksionuar në mënyrë optimale. Formula e tij 4-në-1 ndihmon në balancimin e hormoneve të tiroides, humbjen në peshë, përmirëson fokusimin dhe rikthen shëndetin e flokëve dhe lëkurës tuaj. Pjesa më e mirë? Është me bazë natyrale dhe plotësisht pa hormone!

ThyroLux kombinon një përzierje të fuqishme të 9 përbërësve më të njohur për mbështetjen e tiroides:

 • 2 strukturat bazë ndërtuese të hormoneve tiroide – L-tirozina dhe Jodi;
 • 2 adaptogjenë të fortë – Borziloku dhe Schisandra, bima mrekullibërëse stimuluese e tiroides Guggul;
 • 4 minerale – për të rritur gjithashtu funksionin e tiroides.

Benefitet e përdorimit:

 • Rënie në peshë
 • Nxitje e metabolizmit
 • Rritje e niveleve energjitike
 • Përshpejtim i tretjes dhe detoksifikimit
 • Produkt 100% natyral, pa përmbajtje hormonale

Udhëzime mbi përdorimin

Merrni një kapsulë dy herë në ditë me një gotë ujë pas vaktit. Nuk duhet të tejkalohet marrja e rekomanduar ditore.

Suplementet ushqimore nuk duhet të përdoren si zëvendësim i një dietë të larmishme dhe të ekuilibruar. Nëse jeni të mbindjeshëm ose alergjik ndaj ndonjë prej përbërësve të këtij produkti ose përdorni ilaçe, konsultohuni me mjekun tuaj përpara përdorimit. Ky produkt nuk rekomandohet për gratë shtatzëna dhe ato me gji.

Firma

Sensilab

Mosha

Të gjithë

Forma

Kapsula

Sasia

60

L-tyrosine 400 mg, Simag™ 55 [magnesium oxide (magnesium) from sea water] 300 mg (magnesium 165 mg – 44% NRV*), capsule shell (structure): hypromellose, holy basil (Ocimum sanctum L.) leaf extract 150 mg, schisandra (Schisandra chinensis (Turcz.) Baill.) fruit extract with 10% schisandrins 100 mg (schisandrins 10 mg), guggul (Commiphora mukul (Stocks) Hook.) gum exudates extract with 2.5% guggulsterones 100 mg (guggulsterones 2.5 mg), zinc gluconate (zinc 10 mg – 100% NRV*), bladderwrack (Fucus vesiculosus L.) thallus extract with 0.2% iodine 75 mg (iodine 150 μg – 100% NRV*), selenium enriched yeast (selenium 80 μg – 145% NRV*), manganese bisglycinate (manganese 4.4 mg – 220% NRV*).

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Sensilab – Thyrolux”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART