Sanofi – Magne B6

1,053 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Sanofi – Magne B6

Suplement me përmbajtje magnezi në kombinim me vitaminën B6. Këto janë substanca të nevojshme për trupin e njeriut. Në trupin e njeriut, magnezi gjendet kryesisht brenda qelizës, ngadalëson transmetimin neuromuskular dhe zvogëlon ngacmueshmërinë nervore. Mungesa e magnezit gjithashtu ndikon në gjendjen mendore, shkakton rritjen e ndjeshmërisë dhe nervozizmit ose, anasjelltas, lodhje dhe përgjumje. Vitamina B6 është e përfshirë në shumë procese metabolike, për shembull, mund të ndikojë në mënyrë të favorshme në hyrjen dhe mbajtjen e magnezit në qelizë.

Simptoma që mund të tregojnë mungesë të magnezit:

 • Nervozizëm, ankth, lodhje e përkohshme, shqetësime të lehta të gjumit
 • Simptoma të ankthit të tilla si ngërçe gastrointestinale ose palpitacione
 • Ngërçe të muskujve, mpirje.
Firma

Sanofi

Mosha

Të gjithë

Forma

Tableta

Sasia

50

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Sanofi – Magne B6”

LART