Sanience – Urobiotic (kapsulë)

1,350 Lekë

Ferment laktik për mbrojtjen e trakit urinar.

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Formulë ruajtëse e rekomanduar për:

[list]

 • Shmangien e rishfaqjes së infeksioneve të traktit urinar të shkaktuar nga E.Coli.
 • Ruajtjen afatgatë të balancës së mikroflorës urinare dhe vaginale.
 • Reduktimin e riskut te kandidozës përmës rigjenerimit të florës normale gjatë dhe pas trajtimit me antibiotikë.

[/list]

Doza e rekomanduar

[list]

 • Fëmijët 5-14 vjeç: 1-2 kapsula në ditë për 10 ditë.
 • Fëmijët mbi 14 vjeç dhe të rriturit: 3 kapsula në ditë për 10 ditë.

[/list]
Në rast rikthimesh të shpeshta të infeksioneve urinare mund të kryhet një cikël trajtimi prej 3-4 javësh që mund të përsëritet 3 herë në vit.
Nuk rekomandohet marrja e kapsulave me lëngje të nxehta ose alkool.

Firma

Sanience

Mosha

Të gjithë

Forma

Kapsula

Sasia

20

Një kapsulë URObiotic përmban:
● Live probiotic cultures: 500 millions CFU (250 mg)
– Bifidobacterium longum
– Bifidobacterium infantis
– Lactobacillus acidophilus
– Lactobacillus casei
● Cranberry extract: 120 mg
● D-mannose: 50 mg
● Inulin: 25 mg

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Sanience – Urobiotic (kapsulë)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART