Sanience – Urobiotic Forte (bustinë)

1,500 Lekë

Ferment laktik, mbrojtës i traktit urinar.

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Shtesë ushqimore që ka në përbërje kombinimin e shtameve të probiotikëve të gjallë me përbërës natyral bioaktive (boronica, probiotikët D-manozë dhe inulin).

Formulë e përqëndruar e rekomanduar për:

[list]

 • Lehtësimin e shpejtë të shenjave të diskomfortit urinar (djegie, urinim i shpeshtë, irritim)
 • Parandalimin e ngjitjes së bakterit Eschericia Coli në traktin urinar, shkaku kryesor i infeksioneve të traktit urinar.
 • Trajtim ndihmës në kushtet e antibiotikoterapisë, parandalon zhvillimin e rezistencës bakteriale dhe redukton riskun e kandidozës.
 • Efekt i dobishëm kundër inflamacionit të traktit urinar përmes aktivitetit antioksidant.

[/list]

Doza e rekomanduar

[list]

 • Fëmijët 4-12 vjeç: 1 bustinë në ditë për 10 ditë
 • Fëmijët mbi 12 vjeç dhe të rriturit: 2 bustina në ditë për 10 ditë

[/list]
Të mos merret me lënge të nxehta ose alkool.
Të merret në një distancë prej 2 orësh nga antibiotiku.

Firma

Sanience

Mosha

Të gjithë

Forma

Bustina

Sasia

10

Një bustinë URObiotic Forte përmban:
● D-mannose: 500 mg
● Live probiotic cultures: 2,5 billion (400 mg)
– Lactobacillus rhamnosus
– Lactobacillus lactis
– Lactobacillus acidophilus
– Streptococcus thermophilus
● Cranberry extract: 200 mg

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Sanience – Urobiotic Forte (bustinë)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART