Sanience – Korill

2,350 Lekë

Vaj peshku 40 herë më efektiv se ai i zakonshmi.

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

Shtesë ushqimore

[list]

 • Ky produkt përmban acide yndyrore Omega-3 në formën e fosfolipideve, të cilat janë ekstraktuar nga vaji i krill (nje specie e ngjashme me karkalecin e detit, i tipit të krustaceve), përmban kolinë që ndihmon në përmirësimin e funksioneve të mëlçisë dhe Astraksantin, pigment karotenoid me veti antioksidante.
 • Avantazhi i këtij produkti ndaj klasikëve Omega-3 është forma unike e tretshmërise dhe përthithja e plotë duke e bere 40 here më të fortë se vaji i peshkut klasik.
 • Efektet pozitive në rregllimin e raportit LDL/HDL, uljen e niveleve të triglicerideve dhe kolesterolit.
 • Ndihmon në ruajtjen e mprehtësise vizuale dhe funksioneve konjiktive.
 • Mbron kundër stresit oksidativ.
 • Minimizon riskun e trombozes dhe ka efekt antiinflamator.
 • Nuk ka konservantë dhe nuk ka shijen e papëlqyeshme të vajit të peshkut
 • Merret një kapsulë në ditë përpara ose gjatë vaktit ushqimor. Ciklet e trajtimit janë minimumi 3 muaj të ndjekur nga 2 javë pushim dhe mund të përsëriten 2-3 herë në vit. Maksimumi mund të merren 3 kapsula në ditë.
 • Mund ti shtohen trajtimit me barna të tjerë për yndyrnat.

[/list]

Doza e rekomanduar

Një kapsulë në ditë, përpara ose gjatë vakteve.

Firma

Sanience

Mosha

20+

Forma

Kapsula xhelatinoze

Sasia

30

Një kapsulë përmban:
* Pure krill oil: 500mg
– Phospholipids : 200mg
– Omega-3 fatty acids (EPA/DHA): 90mg
– Astaxanthin: 400 μg

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Sanience – Korill”

LART