Sanience – Avacor

2,050 Lekë

Mbrojtës i sistemit kardiovaskular dhe atij nervor.

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Shtesë ushqimore

[list]

 • Ka përbërës të ekstraktuar nga lëndë ushqyese natyrale (acide yndyrore omega 3, hidroksitirosol nga vaji i ullirit, antioksidantët nga farat e rrushit, vitaminën K2-MK7, acid folik dhe vitaminë B12)
 • Ndihmon në largimin e depozitave të kalçiumit dhe yndyrnave në enët e gjakut
 • Falë antioksidanteve ka efekt antiagregues të trombociteve (kundër mpikjes), efekt antiinflamator
 • Ruan elasticitet normal të vazave dhe fluks normal të gjakut
 • Ndihmon në ruajtjen e niveleve optimale të kolesterolit dhe triglicerideve
 • Ndihmon në ruajtjen e presionit normal arterial
 • Kapsula të lehta për tu gëlltitur, pa shijen e pakëndshme të vajit të peshkut apo ndonjë përbëresi tjetër
 • Përdoret një kapsulë në ditë për 6 muaj, më pas pushim 2-3 jave dhe riperseritet cikli përsëri për 3-6 muaj
 • Përdoret kryesisht për personat që kanë faktorë risku për sëmundje kardiovaskulare si: hipertension, histori familjare për sëmundje kardiake, prirje për tromboza, duhanpirje etj.

[/list]

Doza e rekomanduar

Një kapsulë në ditë për 6 muaj

Firma

Sanience

Mosha

20+

Forma

Kapsula

Sasia

30

Çdo tabletë AVACOR përmban Sasia RDA (%)
Cardio Complex Forte
-> Omega 3 EE Fatty Acids 455 mg **
–>EPA 33% 150 mg
–>DHA 22% 100 mg
-> Hydroxytyrosol 5 mg **
-> Grapeseed Extract 20 mg **
-> Natural Vitamin K2 (MK-7) <22.5µg 50
Vitamin B6 0.21µg 15
Folic Acid 30µg 15
Vitamin B12 0.375µg 15

*RDA – Doza ditore e rekomanduar, **Doza ditore e pacaktuar, µg = microgram, mg = milligram

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Sanience – Avacor”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART