Sambucol – Extra Defence Liquid

1,800 Lekë

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

Formula më e fuqishme Sambucol.

Sambucol Black Elderberry Extra Defence ndihmon në forcimin e sistemit imunitar. Antioksidantët e pranishëm tek shtogu (Black Elderberry) janë ruajtur në përgatitjen e ekstraktit. Përmban Vitaminë C dhe Zink që mbrojnë qelizat nga stresi oksidativ. Vitaminat dhe mineralet e tjera (vitamina D, B6, Selnium, Acidi folik) ndihmojnë në mirëqënien e përgjithshme si dhe në reduktimin e lodhjes.

 • E përshtatshme mbi 12 vjeç
 • Shurup me shije të këndshme
 • E lehtë për tu përtypur
 • Shtog natyral i pasur me flavonoide
 • Nivel i lartë antioksidantësh
 • Nuk përmban ngjyrues artificialë ose ëmbëlsues
 • Nuk përmban gluten, maja ose derivate të qumështit
 • I përshtatshëm për vegjetarianë

Udhëzime mbi përdorimin

Të rriturit dhe fëmijët mbi 12 vjeç: 10-15ml (2-3 lugë çaji)

Kujdes: Mos e përdorni në fëmijët nën 12 vjeç. Mos e konsumoni me stomak bosh. Nëse jeni shtatzanë ose ushqeni me gji konsultohuni me mjekun tuaj. Ruajeni në temperaturë nën 25°C.

Firma

Sambucol

Mosha

12+

Forma

Flakon

Sasia

120ml

Përbërësit

NutrientëtPër 10ml% DDR*
Vitaminë D10µg200
Vitaminë C150mg188
Vitaminë B61.4mg100%
Acid Folik200µg100%
Zink15mg150%
Bakër1mg100%
Selenium100µg182%
Betakarroten500µg-
Shtog (Black Elderberry)3.8g-
DDR - Doza Ditore Referencë, µg - microgram
Lista e përbërësve
Glucose Syrup, Black Elderberry Juice (Sambucus nigra), Vitamin C (Ascorbic Acid), Natural Flavour: Raspberry (Rubus idaeus), Acidity Regulator: Citric Acid, Preservative: Potassium Sorbate, Zinc Gluconate, Vitamin B6 (Pyridoxine Hydrochloride), Copper Sulphate, Betacarotene, Folic Acid, Sodium Selenite, Vitamin D (Cholecalciferol).

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Sambucol – Extra Defence Liquid”

LART