- 10%

Salt of the Earth – Melon & Cucumber Natural Deodorant Balm

Original price was: 1,490 Lekë.Current price is: 1,341 Lekë.

Deodoranti në formë balsami, pa plastikë, pa alumin dhe pa parabenë, ofron mbrojtje afatgjatë dhe efektive nga era e trupit dhe është bërë nga përbërës 100% natyralë. Me aromë kastraveci dhe pjepri.

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Salt of the Earth Melon & Cucumber Natural Deodorant Balm

Salt of the Earth Melon & Cucumber Natural Deodorant Balm ofron mbrojtje afatgjatë dhe efektive kundër erës së trupit. Ky deodorant në formë balsami është pa plastikë, pa kimikate, me pjepër dhe kastravec, i aromatizuar në mënyrë natyrale, me ekstrakte botanike, i miratuar nga Shoqëritë Vegane dhe Vegjetariane.

I përkryer për ata që përpiqen të reduktojnë përdorimin e plastikës njëpërdorimshe, ky balsam deodorant 100% natyral është i paketuar në një kavanoz qelqi të riciklueshëm dhe përmban përbërës që jane te tolerueshëm per lëkurën, duke përfshirë gjalpin shea dhe vajin e kokosit.

Benefitet e produktit 

 • Pa plastikë eko-miqësore
 • Mbrojtje afatgjatë
 • Përbërës 100% Natyral – Çertifikuar nga COSMOS
 • 100% Vegan – Miratuar nga Shoqëria Vegane dhe Shoqëria Vegjetariane
 • Miratuar nga Leaping Bunny
 • Formulimi pa ujë
 • Pa alumin dhe paraben
 • Nuk përmban kimikate
 • Prodhuar në UK

Udhëzime mbi përdorimin

Për rezultate më të mira, aplikoni një sasi balsami me madhësi bizele në secilën anë ,të pastër dhe të thatë.

Firma

Salt of the Earth

Mosha

6+

Forma

Vazo

Sasia

60gr

Caprylic/Capric Triglyceride, Maranta Arundinacea Root Powder,
Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Sodium Bicarbonate, Cocos Nucifera
Oil, Copernicia Cerifera Cera, Bambusa Arundinacea Stem Extract,
Fragrance (Parfum)*, Helianthus Annuus Seed Oil, Rosmarinus Officinalis Leaf Extract. Hydroxycitronellal*, Limonene*, Benzyl Alcohol*, Citral*,
Citronellol*, Geraniol*, Linalool*, Farnesol*, Eugenol*, Benzyl
Salicylate* *From natural botanical extracts and essential oils.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Salt of the Earth – Melon & Cucumber Natural Deodorant Balm”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART