Rokivit D3 – 28000 UI

(1 përshtypje mbi produktin)

3,820 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Një pako përmban 8 kapsula me 28,000 IU të vitaminës D3. Marrja e një kapsule mbulon të gjithë kërkesën për vitaminë D për një javë. Më e mira është që të përcaktoni një ditë si dita e vitaminës D. Rokivit D3 është i përshtatshëm për korrigjimin e mungesës së vitaminës D. Rokivit gjithashtu mund të përdoret edhe kur ekziston një kërkesë për rritjen e vitaminës D. Kapsulat janë të lehta për tu konsumuar dhe kanë një shije neutrale. Dozimi bazohet në marrjen e një kapsule në javë. Ajo korrespondon me një dozë të vitaminës D prej 4000 IU në ditë. Kjo dozë mund të mbulojë lehtësisht dhe nëse ka kërkese për rritje të vitaminës D. Për më tepër, përjashtohen efektet anësore të padëshirueshme, pasi 4000 IU e vitaminës D në ditë është kufiri i i sigurt i vitaminës D për të rriturit. Nëse dëshironi një marrje të vitaminës D më pak se 4000 IU në ditë, intervali i dozimit për Rokivit D3 mund të zgjatet (p.sh. 1 kapsulë çdo 2 javë).

Udhëzime mbi përdorimin

Sipas udhëzimeve ndërkombëtare, doza e rekomanduar javore është deri në 28,000 I.U. për të rriturit dhe fëmijë midis moshës 11 dhe 17. Për fëmijët ndërmjet moshës 1 dhe 10, rekomandohet doza javore 14,000 I.U.

Gëlltisni një kapsulë në javë duke e shoqëruar me shumë ujë.

0/5 (0 Reviews)
Firma

Rokitan

Mosha

Të gjithë

Forma

Kapsula

Sasia

8

Cholecalciferol (Vitamin D3), sunflower oil, gelatine, glycerine

0/5 (0 Reviews)
Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  100%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
1 përshtypje për Rokivit D3 – 28000 UI
 • .

  sumplementi me i mire ne treg . Shume komod ne perdorim dhe shume cilesor . Ka efekte te menjehershme .

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

LART