- 30%

Rilastil – Xerolact PB Balsam anti-irritues

2,597 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Rilastil – Xerolact PB Balsam anti-irritues

Rilastil Xerolact PB është një emulsion i pasur dhe kremoz, i cili përthithet shpejt, indikohet si trajtim intensiv hidratues dhe riparues i lëkurës. I përshtatshëm për të gjithë familjen.

Balsami anti-irritues rimbushës me lipide Rilastil Xerolact qetëson skuqjen dhe kruajtjen me veprim të shpejtë dhe të qëndrueshëm, duke reduktuar shpeshtësinë e thatësisë së ashpër. Ndihmon në rivendosjen e barrierës dhe mikrobiomës së lëkurës. Rikthen elasticitetin dhe komoditetin në lëkurë. Indikohet për thatësi ekstreme në lëkurën e foshnjave, fëmijëve dhe të rriturve, për lëkurë me prirje atopike, të ndjeshme dhe që ka tendencën e ndjesisë së kruajtjes, si psoriasis, ichthyosis, ekzemë kronike dhe diabet.

 • Ofron vetëmbrojtje të barrierës së lëkurës dhe ndihmon në rigjenerimin e lëkurës.
 • Kompleksi kundër kruajtjes redukton shpejt irritimin dhe kruajtjen dhe ka efektivitet afatgjatë.
 • Kompleksi rimbushës dhe hidratues i lipideve i jep lëkurës hidratim, ushqim dhe rehati.
 • Schisandra chinensis rikthen elasticitetin e lëkurës.
 • Për lëkurën e të gjithë familjes.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikoni balsamin në lëkurën e pastër e të thatë një herë ose dy herë në ditë në të gjithë trupin, mundësisht pas dushit.

Firma

Rilastil

Mosha

Të gjithë

Forma

Shishe me pompë

Sasia

400ml

Aqua (Water) • Triethylhexanoin • Glycerin • Polyglyceryl-3 Distearate • Butyrospermum parkii (Shea) Butter • Niacinamide • Methylpropanediol • C15-19 Alkane • Glyceryl Stearate • Sodium Lactate • Alpha-Glucan Oligosaccharide • Behenyl Alcohol • Glyceryl Stearate Citrate • Dipotassium Glycyrrhizate • Tocopheryl Acetate • Lactobacillus ferment • Schisandra chinensis Fruit Extract • Xanthan Gum • Mannitol • Lactic Acid • Chlorphenesin • o-Cymen-5-ol • Tetrasodium Glutamate Diacetate • Sodium Hydroxide • Parfum (Fragrance).

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Rilastil – Xerolact PB Balsam anti-irritues”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART