- 50%

Rilastil – Ultra Protector (SPF 100)

Original price was: 3,630 Lekë.Current price is: 1,815 Lekë.

Me blerjen e çdo produkti për të rritur nga linja Rilastil Sun Secret përfitoni një After-Sun Spray falas!

Out of stock

Përshkrimi i Produktit

Rilastil Ultra Protector (SPF 100)

Ofron mbrojtje të avancuar ndaj diellit dhe është projektuar posaçërisht për lëkurë të ndjeshme dhe reaktive.  Kombinimit i filtrave të fortë kundër diellit si Tinosorb S, Uvinul A Plus, Uvinul T150 dhe Avobenzone,është në gjendje të ofrojë mbrojtje kundër rrezeve UVA dhe UVB.

Falë molekulave hidratuese si Acidi Hialuronik dhe Glicerina ndihmon në hidratimin dhe mbrojtjen e lëkurës nga agresorët e jashtëm. Gjithashtu Pro-DNA Complex® ndihmon në parandalimin e dëmtimit të ADN-së në qeliza. Së fundmi, prania e Niacinamidit dhe Bisabololit ndihmon në qëtesimin e lëkurës dhe përmirësimin e barrierës, ndërsa Vitamina E ofron mbrojtje kundër radikaleve të lira dhe stresit oksidativ.

Përbërësit kryesorë: Acidi hialuronik,Vitamina E,Pro-DNA Complex,Glicerina,Niacinamidi,Bisabolol

Veçorite e produktit

 • Pa parfum, paraben, ngjyrues  &  derivate gruri
 • Rezistent ndaj ujit
 • Testuar për nikel, kobalt, krom, paladium dhe mërkur
 • Hipoalergjik
 • Jo komedogjene
 • I testuar klinikisht
 • Me filtra dielli SPF -UVB 114.2- UVA 43.9
 • Teksture fluide e cila përthitet menjëherë ,e përshtatshme për të gjitha llojet e lëkurës

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikoni një sasi të përshtatshme në fytyrë dhe trup 30 minuta para ekspozimit në diell. Kushtojini vëmendje të veçantë zonave që kanë nevojë për mbrojtje shtesë. Riaplikoni shpesh për të siguruar mbrojtje, veçanërisht pas djersitjes, daljes në ujë ose tharjes me peshqir. Shmangni kontaktin me sytë. Tundeni përpara përdorimit.

Firma

Rilastil

Mosha

12+

Sasia

75ml

SPF

100+

Aqua (Water); Dibutyl Adipate; Diethylhexyl Carbonate; Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine; Butyl Methoxydibenzoylmethane; Butyloctyl Salicylate; Ethylhexyl Salicylate; Coco-Caprylate; Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate; Diethylhexyl Butamido Triazone; Polyglyceryl-6 Polyricinoleate; Ethylhexyl Triazone; Silica; Polyester-7; Euphorbia cerifera Cera [Euphorbia cerifera (Candelilla) Wax]; Neopentyl Glycol Diheptanoate; Polyglyceryl-6 Polyhydroxystearate; Polyglyceryl-3 Diisostearate; Niacinamide; Theobroma cacao (Cocoa) Seed Butter; Bisabolol; Oryzanol; Artemisia umbelliformis Extract; Buddleja davidii Leaf Extract; Peucedanum ostruthium Leaf Extract; Schisandra chinensis Fruit Extract; Sodium Hyaluronate; Pinus pinaster Bark/Bud Extract; Magnesium Sulfate; Glycerin; Cetyl Alcohol; Disteardimonium Hectorite; 1,2-Hexanediol; Polyglycerin-6; Diglycerin; Tocopheryl Acetate; Tocopherol; Ascorbyl Palmitate; Hydroxyacetophenone; Sodium Benzoate; Potassium Sorbate.

The ingredient list is constantly updated. We invite you to refer to the ingredients shown on the product packaging.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Rilastil – Ultra Protector (SPF 100)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART