- 40%

Rilastil – Sun System Water Touch (SPF 50+)

(6 përshtypje mbi produktin)

1,926 Lekë

In stock

Përshkrimi i Produktit

Rilastil – Sun System Water Touch (SPF 50+)

Rilastil Sun System Water Touch, formulë inovative pa emulsionues, që minimizon fazën yndyrore duke lënë në lëkurë një ndjesi të mëndafshtë. Ideale për reduktimin e rrezikut të irritimit të syve. Përthithet me shpejtësi dhe lë një pamje mat dhe jep një efekt velvet.

 • Siguron një mbrotje të gjerë në spektrin UVB-UVA duke ruajtur në të njejtën kohë komfortin e lëkurës të fytyrës.
 • Parandalon skuqjen nga dielli, njollat dhe fillimin e djegieve nga dielli.

Rekomandohet për lëkura shumë të ndjeshme ndaj diellit dhe atyre që kanë tendencë të skuqen – fototipet e çelëta. Fotombrojtje në rastet e ekspozimit intensiv në diell.

 • Pa paraben, ngjyrues, emulsifikues, aromatizues, alkol dhe derivate të grurit.
 • Rezistent ndaj ujit
 • Jo-komodogjenik
 • Hipoalergjik
 • I testuar klinikisht
 • Pa nikel, kobalt, krome, palladium dhe mërkur

Udhëzime mbi përdorimi

Aplikojeni produktin në mënyrë uniforme në zonat e ekspozuara të paktën 30 minuta përpara se të dilni në diell.

Firma

Rilastil

Mosha

Të gjithë

Forma

Flakon

Sasia

50 ml

Aqua (Water) • Ethylhexyl Methoxycinnamate • Butylene Glycol • Propylene Glycol • Butyl Methoxydibenzoylmethane • Ethylhexyl Salicylate • Polymethyl Methacrylate •Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine • Dimethicone • Ethylhexyl Triazone • Silica • Polyester-7 • Glycerin • Neopentyl Glycol Diheptanoate • CI 77891 (Titanium Dioxide) • Microcrystalline Cellulose • Allantoin • Tocopheryl Acetate • Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer • Disodium EDTA • Schizandra chinensis Fruit Extract • Sodium Hyaluronate • PEG-8 • Cellulose Gum • Sodium Hydroxide • Tocopherol • Phenoxyethanol • Aluminum Hydroxide • BHT • Artemisia umbelliformis Extract • Buddleja davidii Leaf Extract • Peucedanum ostruthium Leaf Extract • Diglycerin • Sodium Lauroyl Glutamate • Ethylhexylglycerin • Ascorbyl Palmitate • Lysine • Magnesium Chloride • Ascorbic Acid • Citric Acid • Pinus pinaster Bark/Bud Extract • Sodium Benzoate • Potassium Sorbate.

Pështypjet mbi produktin
 • 4.67
  vlerësime
 • 5 Yje
  67%
  4 Yje
  33%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
6 përshtypje për Rilastil – Sun System Water Touch (SPF 50+)
 • romina j.

  Sa i rehatshem per fytyre te yndyrshme!

 • elsa l. (blerës i verifikuar)

  Super, e len lekuren shume te bute dhe resistent.

 • Ada I.

  Esht realisht shume mbrojtes dhe te pershtatet shume mire ne lekure, vetem me len pak white cast

 • Ergisa T. (blerës i verifikuar)

  Eshte mbrojtes shume i mire dhe ajo qe eshte e rendesishme per mua eshte fakti qe lekura mbetet e lemuar dhe jo e yndyrshme.

 • Orjada K.

  E sugjeroj.

 • Ada I.

  Me i miri me i miriii, me jep nje butesi dhe shkelqim ne lekure🥰

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

LART