- 30%

Rilastil – Sun System Stick (SPF 50+)

1,568 Lekë

Mbrojtje ndaj diellit për zonat sensitive

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

Rilastil Sun System Stick SPF 50+ për një mbrojtje të zonave delikate ndaj dëmtimeve nga dielli, falë terapisë foto-mbrojtëse (PPT – e patentuar nga Rilastil).

Aplikojeni në zonat specifike të fytyrës që kanë nevojë për mbrojtje, si për shembull zonat delikate, zonat me nishane, vitiligo, shenja. Krijimi i barrierës mbrojtëse të lëkurës minimizon rrezikun e dëmtimit të lëkurës ndaj diellit. Filtri me spektër të gjerë UVA-UVB parandalon djegiet nga dielli dhe mbron qelizat nga plakja premature duke hidratuar, zbutur dhe reduktuar skuqjet.

Rilastil Sun System Stick ka veprim antioksidant. Nuk njolloset. Mbetet transparente në lëkurë. Hipoalergjik dhe rezistent ndaj ujit.

Produkt i përshtatshëm për të gjithë familjen.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikoni në buzë dhe zonat e tjera sensitive të fytyrës përpara ekspozimit në diell. Përsërisni aplikimin disa herë gjatë ekspozimit në diell.

 • Pa konservantë
 • Pa aromatizues
 • I testuar dermatoligjikisht dhe mikrobiologjikisht
 • I testuar për nikel, kobalt, krom, palladium dhe mërkur**

** Të gjitha më pak se një pjesë për milion.

0/5 (0 Reviews)
Firma

Rilastil

Linja

Sun System

Mosha

Të gjithë

Forma

Stick

Sasia

8.5ml

Përbërësit
Ricinus Communis (Castor) Seed Oil • Euphorbia Cerifera (Candelilla) Cera (Wax) • Ethylhexyl Methoxycinnamate • Zinc Oxide • Isopropyl Myristate • Octyldodecanol • Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate • Titanium Dioxide (Nano) • Ethylhexyl Triazone • Cera Alba (Beeswax) • Cera Microcristallina (Microcrystalline Wax) • Ozokerite • Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil • Olus (Vegetable) Oil • Caprylic/Capric Triglyceride • Copernicia Cerifera (Carnauba) Cera (Wax) • Tocopheryl Acetate • Diethylhexyl Syringylidenemalonate • Alumina • Ethyl Vanillin • Dimethicone • Aloe Barbadensis Leaf Extract • Oryzanol • Camelina Sativa Seed Oil • Schizandra Chinensis Fruit Extract • Diglycerin • Glycerin • Aqua (Water) • Pinus Pinaster Bark/Bud Extract • Artemisia Umbelliformis Extract • Buddleja.

0/5 (0 Reviews)
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Rilastil – Sun System Stick (SPF 50+)”

LART