- 20%

Rilastil – Aqua Moisturizing Cream (SPF 15)

2,880 Lekë

(Aqua – Moisturizing Cream SPF 15)

Përshkrimi i Produktit

Rilastil – Aqua Krem hidratues (SPF 15)

Kremi hidratues Rilastil Aqua SPF 15 është një emulsion fytyre i freskët dhe kremoz, i pasur me përbërës aktivë dhe ekscipientë shumë të pastër, me veti të jashtëzakonshme hidratuese dhe mbrojtëse. Për shkak të pranisë së një kompleksi kremrash kundër diellit me SPF 15, mbron nga rrezatimi UVB-UVA, duke luftuar fotoplakjen e lëkurës.

 •  Rikthen gjendjen e duhur të hidratimit të lëkurës (acidi hialuronik me peshë të lartë molekulare për hidratim sipërfaqësor dhe peshë  molekulare të ulët për hidratim të thellë)
 • Rikthen integritetin në barrierën e lëkurës, duke penguar humbjen e ujit (Ceramidet)
 • I jep shkëlqim dhe butësi lëkurës së fytyrës (Vaj aguliçe me Omega 6)
 • Mbron lëkurën nga dëmtimet e shkaktuara nga fotoplakja (SPF 15: kompleks filtrimi i gjeneratës së fundit).

Udhëzime mbi përdroimin

Aplikojeni në mëngjes në fytyrë dhe qafë, pas pastrimit të zakonshëm me pastruesin e fytyrës Rilastil Aqua.

0/5 (0 Reviews)
Firma

Rilastil

Lloji i lëkurës

E thatë, Normale, Mikse

Mosha

Të gjithë

SPF

15

Forma

Tubet

Sasia

50ml

Aqua (Water) • Ethylhexyl Methoxycinnamate • Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate • Steareth-2 • Olus Oil (Vegetable Oil) • Dimethicone • Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine • Glycerin • Steareth-21 Methylene bis-benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol (nano) • Copernicia Cerifera Cera [Copernicia Cerifera (Carnauba) Wax] • Myristyl Myristate • Butylene Glycol • Oenothera biennis (Evening Primrose) Oil • Butyrospermum parkii (Shea) Butter • Squalane • Sodium Hyaluronate • Hydrolyzed Hyaluronic Acid • Cera alba (Beeswax) • Laureth-23 • Ceramide NP • Ceramide AP • Ceramide EOP • Xylitol • Tocopheryl Acetate • Sodium Lauroyl Lactylate • Phytosphingosine • Cholesterol • Cetearyl Alcohol • Carbomer • Arginine • Xanthan Gum • Decyl Glucoside • Citric Acid • Dimethiconol • Disodium EDTA • Propylene Glycol • Phenoxyethanol • Chlorphenesin• Benzoic Acid • Ethylhexylglycerin • Pentaerythrityl Tetra-di-t-Butyl Hydroxyhydrocinnamate • Parfum (Fragrance).

0/5 (0 Reviews)
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Rilastil – Aqua Moisturizing Cream (SPF 15)”

LART