- 20%

Rilastil – D-Clar set 3 në 1 kundër depigmentimit

11,416 Lekë

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

Rilastil – Set kundër depigmentimit

Linja inovative e produkteve depigmentuese është formuluar për të korrigjuar çdo lloj hiperkromie të lëkurës, shkaktuar nga një prodhim i shtuar i melaninës ose nga shpërndarja e saj johomogjene (njolla dielli, melasma, plagë ,puçrra, hiperkromi post-inflamatore ose e shkaktuar nga ilaçet, lëkurë jo homogjene ).

Ky set përmban:

 • Rilastil D-Clar Depigmenting Concentrate Drops 30 ml– i cili është krijuar si trajtim i menjëhershëm i lokalizuar kundër njollave.Përmban lëndë aktive me veprim kundër njollave që veprojnë në mënyrë sinergjike në të gjithë etapat e ciklit të melaninës. Tetrapeptide-30 dhe 4-Butilresorcinoli frenojnë sintezën e melaninës, Vitamina C High-tech transformon melaninën në formën e saj pa ngjyrë, vitamina PP bllokon kalimin e melaninës në sipërfaqe të lëkurës, ndërsa Tripeptide liposomiale dhe AHA nga frutat kanë veprim eksfoliues në lëkurë.
 • Rilastil D-Clar Concentrated Micropeeling 30 ml– ideuar si një trajtim fytyre eksfoliues, zbutës dhe pastrues, i cili përshpejton rigjenerimin qelizor. Zbeh njollat dhe pamjen jo të njëtrajtshme të lëkurës.
 • Rilastil D-Clar Daily Depigmenting Cream 40 ml – i cili  zvogëlon hiperkromitë, njollat ​​e diellit, melasmën, hiperpigmentimin e shkaktuar nga ilaçet ose post-inflamacion (aknet) dhe zbeh tonet e pabarabarta.

Udhëzime mbi përdorimin

Rekomandohet që së pari të aplikoni D-Clar Micropeeling Concentrate dhe D-Clar Concentrated Depigmenting Drops dhe më pas Rilastil D-Clar Daily Depigmenting Cream.

Firma

Rilastil

Mosha

Të gjithë

Forma

Flakon, Flakon me pikatore, Tubet

Rilastil D-Clar Depigmenting Concentrate Drops /Aqua (Water) ● Methylpropanediol ● Glycerin ● Pentylene Glycol Niacinamide ● Glycine soja (Soybean) Seed Extract ● 3-O-Ethyl Ascorbic Acid ● Caprylic/Capric Triglyceride ● Vaccinium myrtillus Fruit Extract ● Leuconostoc/Radish Root Ferment Filtrate ● PPG-26-Buteth-26 ● 4-Butylresorcinol ● Lecithin ● Xanthan Gum ● Saccharum officinarum (Sugar Cane) Extract ● PEG-40 Hydrogenated Castor Oil ● Arginine ● Sodium DNA ●Tocopheryl Acetate ● Citrus aurantium dulcis (Orange) Fruit Extract ● Citrus limon (Lemon) Fruit Extract ● Acer saccharum (Sugar Maple) Extract ● Paeonia Officinalis Flower Extract ● Glycereth-6 Tricocoate ● Hexanoyl Dipeptide-3 Norleucine Acetate ● Tetrapeptide-30 ● Phenoxyethanol ● Disodium EDTA.
Rilastil D-Clar Concentrated Micropeeling / Aqua (Water), Caprylic/Capric Triglyceride, Mandelic acid, Hydrogenated Polydecene, Butylene Glycol, Sodium Hydroxide, Glycerin, Ceteareth-25, Bisabolol, Disodium Ethylene Dicocamide PEG-15 Disulfate, Hydroxyethylcellulose, Hyaluronic Acid, 3-O-Ethyl Ascorbic Acid, Niacinamide, Sodium DNA, Polyglyceryl-10 Oleate, Hydroxyresveratrol, Hexanoyl Dipeptide-3 Norleucine Acetate, Tetrapeptide-30, Polyglyceryl-6 Laurate, Lecithin, Sorbitan Palmitate, Chlorphenesin, Phenoxyethanol, Disodium

Rilastil D-Clar Daily Depigmenting Cream /Aqua (Water), Glycerin, Cetearyl Alcohol, Diethylhexyl Carbonate, Niacinamide, Helianthus annuus (Sunflower) Seed Oil, Bis-PEG / PPG-16/16 PEG / PPG-16/16 Dimethicone, Polymethyl Methacrylate, 3-O-Ethyl Ascorbic Acid, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Butyrospermum parkii (Shea) Butter, Sodium PCA, Oryza sativa (Rice) Bran Oil, Olea europaea (Olive) Oil Unsaponifiables, Ceteareth- 25, Arginine, Caprylic / Capric Triglyceride, Carbomer, Dimethicone, Polyglyceryl-10 Oleate, Tocopheryl Acetate, Sodium Hyaluronate, Hydroxyresveratrol, Sodium DNA, Tetrapeptide-30, Oryzanol, Urea, PCA, Hydrolyzed Rice Protein, Sorbitol, Lysine, Allantoin, Polyglyceryl-6 Palmate, Lacticidin Tocopherol, Chlorphenesin, o-Cymen-5-ol, Disodium EDTA, Pentaerythrityl Tetra-di-t-Butyl Hydroxyhydrocinnamate •Parfum (Fragrance).
The list of ingredients may undergo changes, we invite the consumer to refer to the product packaging for the most updated ingredient list.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Rilastil – D-Clar set 3 në 1 kundër depigmentimit”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART