- 20%

Rilastil – Anti-Blemish Starter Kit

Original price was: 2,150 Lekë.Current price is: 1,720 Lekë.

In stock

Përshkrimi i Produktit

Rilastil Acnestil Micropeeling Face-Body Exfoliating Lotion (30ml)

Locion eksfoliues për fytyrë-trup pa shpëlarje; i indikuar për lëkurën e papastër dhe të prirur ndaj akneve të të rriturve dhe adoleshentëve, ka një veprim normalizues të sebumit, zvogëlon papërsosmëritë e lezioneve të akneve dhe praninë e pikave të zeza.

Ka një veprimi efektiv dhe në të njëjtën kohë delikat, për shkak të formulimit të tij të bazuar në:

 • Acid mandelik, antisebo, eksfoliues dhe acid alfa hidroksi keratolitik- Kanë një veprim delikat dhe sipërfaqësor i cili tolerohet mirë, duke mos shkaktuar as kruajtje, as djegie, as fotondjeshmëri; duke qenë i ngjashëm me ujin dhe vajin, shpërndahet në mënyrë të barabartë në të gjithë fytyrën;
 • Acidi salicilik, acid beta hidroksi- që vepron mirë në aknet falë fuqisë së tij keratolitike;
 • Niacinamide – një molekulë që rregullon sebumin dhe ka efekt qetësues;
 • Azeloglicinë molekulë rregulluese e sebumit dhe hidratuese.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni një ose dy herë në ditë në lëkurë të pastër. Thani zonën e prekur dhe aplikojeni locionin me një pambuk. Mos e shpëlani.

Vetëm për përdorim të jashtëm. Shmangni kontaktin me sytë, konturin e syve, buzëve dhe mukozat;

Aplikojeni në trup në zonat e prekura.

Mos e përdorni te fëmijët nën 3 vjeç. Mbani kontenierin të mbyllur dhe larg nxehtësisë.

Rilastil Acnestil Attiva (40 ml)

Preparat specifik në krem i indikuar për trajtimin e lëkurës mikse, të yndyrshme dhe të prirur ndaj akneve.

Me një veprim keratolitik, normalizues të sebumit, qetësues dhe zbehës, zvogëlon dhe parandalon papërsosmëritë e lëkurës . I pasur me pantenol, ceramide dhe acid hialuronik me një veprim hidratues dhe me një antimikrobik që ndihmon në kontrollin e rritjes së mikroorganizmave në lëkurë.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni në lëkurë të pastër dhe të thatë në mengjes dhe në mbrëmje.

Firma

Rilastil

Mosha

Të gjithë

Lloji i lëkurës

Akneike, Mikse, E yndyrshme

Forma

Shishe, Tubet

Sasia

30ml, 40ml

Rilastil Acnestil Micropeeling .

Aqua (Water) • Mandelic Acid • Niacinamide • Sali-cylic Acid • Sodium Hydroxide • Potassium Azeloyl Diglycinate • Sodium Benzoate • Potassium Sorbate.

Rilastil Acnestil Attiva.

Aqua (Water) • Dibutyl Adipate • Dimethicone • Niacinamide • Glycerin • Arachidyl Alcohol • Behenyl Alcohol • Polymethyl Methacrylate • Panthenol • Polyacrylate Crosspolymer-6 • Helianthus annuus (Sunflower) Seed Oil • Potassium Azeloyl Diglycinate •Arachidyl Glucoside • Propanediol • Sodium Salicylate • Tocopheryl Acetate • Dipotassium Glycyrrhizate • Xanthan Gum • Sodium Lauroyl Lactylate • Sodium Hyaluronate • Zinc PCA • Copper PCA • Citric Acid • Ceramide NP • Sodium DNA • Ceramide AP • Phytosphingosine • Cholesterol • Carbomer • Oligopeptide-10 • Ceramide EOP • Tocopherol • Disodium EDTA • Phenoxyethanol • Ethylhexylglycerin • Chlorhexidine Digluconate • Sodium Benzoate.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Rilastil – Anti-Blemish Starter Kit”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART