- 30%

Rilastil – Acnestil Micropeeling Face-Body Exfoliating Lotion

2,443 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Rilastil – Acnestil Micropeeling Face-Body Exfoliating Lotion

Locion eksfoliues për fytyrë-trup pa shpëlarje; i indikuar për lëkurën e papastër dhe të prirur ndaj akneve të të rriturve dhe adoleshentëve, ka një veprim normalizues të sebumit, zvogëlon papërsosmëritë e lezioneve të akneve dhe praninë e pikave të zeza.

Ka një veprimi efektiv dhe në të njëjtën kohë delikat, për shkak të formulimit të tij të bazuar në:

Acid mandelik, antisebo, eksfoliues dhe acid alfa hidroksi keratolitik- Kanë një veprim delikat dhe sipërfaqësor i cili tolerohet mirë, duke mos shkaktuar as kruajtje, as djegie, as fotondjeshmëri; duke qenë i ngjashëm me ujin dhe vajin, shpërndahet në mënyrë të barabartë në të gjithë fytyrën;
Acidi salicilik, acid beta hidroksi- që vepron mirë në aknet falë fuqisë së tij keratolitike;
Niacinamide – një molekulë që rregullon sebumin dhe ka efekt qetësues;
Azeloglicinë – molekulë rregulluese e sebumit dhe hidratuese.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni një ose dy herë në ditë në lëkurë të pastër. Thani zonën e prekur dhe aplikojeni locionin me një pambuk. Mos e shpëlani.

Vetëm për përdorim të jashtëm. Shmangni kontaktin me sytë, konturin e syve, buzëve dhe mukozat;

Aplikojeni në trup në zonat e prekura.

Mos e përdorni te fëmijët nën 3 vjeç. Mbani kontenierin të mbyllur dhe larg nxehtësisë.

 

Firma

Rilastil

Mosha

Të gjithë

Forma

Shishe

Sasia

100ml

Aqua (Water) • Mandelic Acid • Niacinamide • Sali-cylic Acid • Sodium Hydroxide • Potassium Azeloyl Diglycinate • Sodium Benzoate • Potassium Sorbate.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Rilastil – Acnestil Micropeeling Face-Body Exfoliating Lotion”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART