Recordati – Alovex xhel për afte dhe lezione në gojë

900 Lekë

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

Mbrojtje aktive kundër afteve dhe plagëve në gojë. Mbron, zvogëlon dhimbjen dhe favorizon shërimin.

Alovex xhel mbrojtje aktive formon një film mbrojtës që izolon lezionet e gojës, duke zvogëluar dhimbjen dhe rrezikun e acarimit të mëtejshëm. Acidi hialuronik dhe Aloe Vera favorizojnë shërimin natyral të lezioneve.

Alovex Gel është indikuar për ulçera në gojë, stomatitet aftoze, lezione të vogla të gojës siç janë ato për shkak të kontaktit me pajisje ortodontike, proteza fikse dhe të lëvizshme.

Nuk shkakton djegie, vepron në vend, pa alkool. I përshtatshëm për të rritur dhe fëmijë.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikoni një ose dy pika xhel, në mënyrë që të mbuloni tërë lezionin, duke shmangur kontaktin e drejtpërdrejtë me aplikatorin. Nëse lezioni rezulton i vështirë për tu arritur, aplikoni produktin me ndihmën e një gishti të pastër ose garzë. Shmangni prekjen e lezionit me gjuhë për të paktën 2 minuta, në mënyrë që produkti të mund të formojë filmin mbrojtës dhe, për këtë arsye, të mbetet sa më shumë që të jetë e mundur në lezion. Mbyllni kapakun pas çdo aplikimi. Përsërisni 3-4 aplikime në ditë, sipas nevojës, mos hani dhe pini për të paktën një orë pas aplikimit. I padëmshëm nëse gëlltitet. Nëse çrregullimi vazhdon, këshillohuni me mjekun tuaj.

Ruajtja: Mbajeni në temperaturën e dhomës. Mos e mbani në frigorifer. Mbajeni larg fëmijëve.

Firma

Recordati

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

8ml

Water, polyvinylipirrolidone, maltodextrin, propylene glycol, hydrogenated castor oil (40) OE, xanthan gum, potassium sorbate, sodium benzoate, hyaluronic acid (sodium salt), flavoring, benzalconic chloride, EDTA sodium salt, sodium chloride potassium, aloe vera.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Recordati – Alovex xhel për afte dhe lezione në gojë”

LART