- 30%

Purasana – Vitality Mix

Original price was: 3,500 Lekë.Current price is: 2,450 Lekë.

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Purasana – Vitality Mix

Mix Vitality është një përzierje e 7 “super foods”: açai, lucuma, guarana, maca, kakao, spirulinë dhe pluhurat e grurit. Kjo përzierje ofron një përmbajtje të lartë të elementeve ushqyese. E përshtatshme për një mënyrë jetese të shëndetshme dhe aktive. Mix Vitality është e pasur me hekur, acid folik, selen, krom dhe vitaminat B.

 • 100% me bazë bimore
 • Nuk ka shtesa të panevojshme ose sintetikë
 • Pa laktozë
 • Pa sojë
 • Pa gluten

Udhëzime mbi përdorimin

Hidhni 3 lugë çaji në 300 ml lëng ose qumësht.

Firma

Purasana

Mosha

Të gjithë

Forma

Pluhur

Sasia

250gr

Nutrientët/100g
Calories1377 / 329 kj / kcal
Fat5,2 g
from Saturated fatty acids2,5 g
from Polyunsaturated fatty acids0,55 g
from Monounsaturated fatty acids2,14 g
Carbohydrates35,6 g
from Sugar19 g
Protein21,6 g
Fiber26,6 g
Salt0,29 g
Vitamin K (phylloquinone)13,12 µg
Vitamin B1 (Thiamine)0,63 mg
Vitamin B2 (riboflavin)0,84 mg
Vitamin B3 (niacin)2,5 mg
Vitamin B9145 µg
Potassium1.395 mg
Calcium185.015 mg
Phosphorus330,2 mg
Magnesium126,5 mg
Iron17 mg
Zinc3,87 mg
Copper0,87 mg
Manganese0,375 mg
Selenium37,5 µg
Chrome12,5 mg
Chlorophyll225 mg
Beta-carotene32,5 mg
Inositol10 mg
Zeaxanthin26,25 mg
Theobromine0,6 g
g -gram mg -miligram
µg -mikrogram
Lista e përbërësve</strong
Maca [1]Lucuma powder [1]Cocoa [1]Wheatgrass powder [1]Spirulina algae powder [1]Guarana [1]Acai [1]
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Purasana – Vitality Mix”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART