- 15%

Purasana – Total Detox Mix

3,145 Lekë

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

Purasana – Total Detox Mix

Purasana Total Detox Mix përmban pesë “super foods“: chlorella, pluhur elbi, pluhur gruri, pluhur kakao dhe pluhur lucuma. Përzierja është e pasur me vitamina dhe minerale. Me një marrje minimale prej 15 gramë ‘Total Detox’ në ditë rritni vitalitetin dhe ndihmoni në heqjen e metaleve të rënda nga trupi. Mbështetje ideale për një mënyrë jetese të shëndetshme dhe aktive dhe falë efekteve detoksifikuese të elbit, klorelës dhe grurit, ofron një suport të përsosur gjatë detoksifikimit. Përzierja është e pasur me vitamina B1, B2, B3, acid folik, kalium, kalcium, fosfor, hekur, zink, bakër, mangan dhe selen. Përveç kësaj, është dhe një burim i vitaminës K, B6 dhe kromit.

 • I pasur me lëndë ushqyese thelbësore
 • I pasur me minerale dhe vitamina
 • I pasur me antioksidantë
 • 100% me bazë bimore
 • Nuk ka shtesa të panevojshme ushqimore
 • Pa gluten
 • Pa laktozë
 • Pa sheqer
 • Vegan
 • Vegjetarian

Udhëzime mbi përdorimin

Hidhni 3 lugë çaji në 300 ml lëng ose qumësht. Mund të tretet në lëngje frutash, smoothie, dhe muesli.

Firma

Purasana

Mosha

Të gjithë

Forma

Pluhur

Sasia

250g

Nutrientët/100g
Energy value1340 kJ / 320 kcal
Fat4.7 g
of which saturated fatty acids 2.54 g
Carbohydrates25.4 g
of which sugar9.7 g
Fiber26.4 g
Protein30.8 g
Salt8.14 g *
Vitamin B1 - Thiamine0.18 mg
Vitamin B2 - Riboflavin0.42 mg
Vitamin B3 - Niacin6.53 mg
Vitamin B9 - Folic acid370 mcg
Potassium2436 mg
Calcium211 mg
Phosphor488.4 mg
Iron30 mg
Copper 826 mcg
Manganese3.97 mg
Chlorophyll980 mg
Beta-carotene106 mg
Inositol88 mg
Zeaxanthin21 mg
Theobromine21 mg
* from naturally occurring sodium 0.72 mg
g -gram mg -miligram

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Purasana – Total Detox Mix”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART