- 15%

Purasana – Premium Matcha Raw Powder

3,230 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Purasana – Premium Matcha Raw Powder

Matcha është një çaj jeshil, i cili e ka origjinën nga Japonia dhe ka një shije të ëmbël, të këndshme. Ky pluhur nga Japonia është 100 herë më i pasur me antioksidantë sesa çaji jeshil i zakonshëm. 1 filxhan matcha = 10 filxhan çaj jeshil. Përveç antioksidantëve, Matcha është gjithashtu e pasur me vitamina (A, B, C, D), fibra, klorofil dhe minerale, të tilla si magnez, krom, kalcium dhe zink. Detoksifikon natyrshëm dhe në mënyrë efektive duke stimuluar metabolizmin. Matcha është produkti i duhur për të stimuluar ndjenjën e energjisë dhe vigjilencës.

 • Pa laktozë
 • 100% me bazë bimore
 • Pa sojë
 • Pa gluten

Udhëzime mbi përdorimin

Përdorni 5gr pluhur në çaj, smoothie dhe lëngje. Mund të përdoret gjithashtu në biskota, petulla ose tortë. Mos e pini gjatë shtatzënisë.

0/5 (0 Reviews)
Firma

Purasana

Mosha

Të gjithë

Forma

Pluhur

Sasia

75gr

Nutrientët/100g
Energy1397kJ / 334 kcal
fats3.3g
Of which saturated fatty acids0.8 g
Carbohydrates36.8 grams
sugars3.1 g
Fibres33.7g
Protein22.1 grams
Salty0.0 g
g -gram
0/5 (0 Reviews)
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Purasana – Premium Matcha Raw Powder”

LART