- 30%

Purasana – Immunity Mix

Original price was: 3,000 Lekë.Current price is: 2,100 Lekë.

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Purasana – Immunity Mix

BIO Immunity Mix është një përzierje vegane e ekstrakteve bimore që përmban shumë përbërës të shëndetshëm si: acerola, baobab, camu-camu, reishi dhe kurkuminë.

 • Kurkumina, e cila gjendet tek shafrani, shquhet për efektet e saj anti-inflamatore.
 • Reishi ose Ganoderma lingzhi është një nga kërpudhat që përdoret kryesisht në mjekësinë tradicionale kineze e njohur për njerëzit që duan të forcojnë sistemin e tyre imunitar.
 • Baobab, acerola dhe pluhuri camu-camu gjithashtu luajnë një rol të rëndësishëm. Të gjithë këta përbërës kanë të paktën një veti të përbashkët që është përmbajtja e lartë e vitaminës C. Ajo ka një rol të rëndësishëm në trup, pasi ndikon në funksionimin e duhur të kockave, mishrave të dhëmbëve, dhëmbëve, dhe sistemin nervor. Përveç kësaj, ajo gjithashtu kontribuon në mbrojtjen e qelizave kundër stresit oksidativ, zvogëlimin e ndjesisë së lodhjes, përmirëson përthithjen e hekurit dhe nxit metabolizmin për prodhimin e energjisë.

Përzierja ka cilësi bio e cila e bën atë të përshtatshme edhe për veganët. Mund të përdoret nga kushdo që dëshiron të përmirësojë imunitetin e tij.

 • Përmban acerola, baobab, camu-camu, reishi dhe kurkuminë
 • E pasur me fibra dhe vitaminë C
 • Kontribuon në funksionimin e duhur të kockave, mishrave të dhëmbëve dhe sistemit nervor
 • Mund ta shtoni në vakte dhe pije

Udhëzime mbi përdorimin

Hidhni 1 lugë çaji (5gr) në 300 ml lëng ose qumësht.
Mund ta përzieni në musli, smoothie ose kos.

Firma

Purasana

Mosha

Të gjithë

Forma

Pluhur

Sasia

100g

Nutrientët/5g
Energy69.13 kJ / 16.46 kcal
fats0.05 g
Of which saturated fatty acids0 g
Carbohydrates3.09 g
of which Sugar0.29 g
Fibres1.46 g
Protein0.2 g
Salty0 g
Vitamin C377.45 mg
g -gram
mg -miligram
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Purasana – Immunity Mix”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART