Promo Pharma – Dimagra Proteinë me Kakao

3,060 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Dimagra Protein është një integrator i zhvilluar nga Promo Pharma që favorizon humbjen e peshës, në të njejtën kohë me mbajtjen e indeve të muskujve. I karakterizuar nga një shije e këndshme kakao, Dimagra Protein përmban proteina të pastra të izoluara nga hirra, themelore për një kontribut të duhur të aminoacideve në sajë të vlerës së tyre të lartë biologjike dhe në një raport më të mirë të efikasitetit të proteinave.

Lisocomplex2 falë prezencës së aminoacideve të lira në brendësi të kompleksit rezulton i dobishëm në stimulimin e lipolizës dhe sintezës së proteinave. Maltodekstrina e derivuar nga procesi i hidrolizës së amideve, garanton një furnizim të vazhdueshëm me energji, duke mbajtur konstant nivelin e sheqerit në gjak.

Formulimi i Dimagra protein kompletohet me Koenzimë Q10, antioksidant i fuqishëm për favorizimin e një metabolizmi energjitik ndërsa Zinku dhe vitamina B6 favorizojnë një metabolizëm korrekt proteinik.

Rekomandohet të merrni 1 qeskë në ditë, të holluar në 200 cc ujë të freskët ose në temperaturë dhome, mundësisht në mëngjes ose para vaktit kryesor.

Firma

Promopharma

Mosha

14+

Forma

Bustina

Sasia

10

Lipocomplex2® (Protein * from whey enriched in amino acids) powder, Maltodextrin, anti-caking agent: silicon dioxide, zinc gluconate, Coenzyme Q10, Vitamin B6.
With aromas for chocolate taste.
Lipocomplex2®: Patent filed.

INGREDIENTS For 100 g Per sachet
Lipocomplex2®
90 g
20 g
Maltodextrin
9 g
2 g
Coenzyme Q10 45.5 mg 10 mg
Zinc
27.3 mg
6 mg (60% NRV)
Vitamin B6
4.5 mg
1 mg (70% NRV)
AVERAGE NUTRITIONAL VALUES
Energy value
1737 kj / 409 kcal
382 kj / 90 kcal
Grassi
1 g
0.2 g
of which saturated fatty acids
0 g
0 g
Carbohydrates
10 g
2.2 g
of which sugars
10 g
2.2 g
Protein
90 g
20 g
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Promo Pharma – Dimagra Proteinë me Kakao”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART