- 15%

Power of Nature – Zinc Plus D3

Original price was: 1,790 Lekë.Current price is: 1,521 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

Power of Nature – Zinc Plus D3

Suplementi ushqimor Zinc PLUS D3 kombinon bisglicinatin e zinkut, një nga format më të absorbueshme dhe më efektive të zinkut për trupin e njeriut, me vitaminën D3. Zinku dhe vitamina D3 kontribuojnë në funksionimin normal të sistemit imunitar.

Të mirat dhe benefitet e zinkut në organizëm:

 • Kontribuon në mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ.
 • Kontribuon në ruajtjen, normalizimin dhe mbrojtjen e kockave, flokëve, thonjve, lëkurës dhe shikimit .
 • Kontribuon në riprodhimin normal dhe fertilitet.
 • Kontribuon në ruajtjen e nivelit normal të testosteronit në gjak.
 • Kontribuon në funksionin normal kognitiv.
 • Kontribuon në metabolizmin normal acid-bazë, makronutrient (karbohidrate, acide yndyrore) dhe vitaminë A.
 • Kontribuon në sintezën normale të proteinave dhe ADN-së.
 • Luan një rol të rëndësishëm në procesin e ndarjes qelizore.

Të mirat dhe benefitet e Vitaminës D3  në organizëm:

 • Kontribuon në përthithjen/përdorimin normal të kalciumit dhe fosforit.
 • Kontribuon në nivelet normale të kalciumit në gjak.
 • Kontribuon në ruajtjen e funksionit normal të muskujve, kockave dhe dhëmbëve.
 • Luan një rol të rëndësishëm në procesin e ndarjes qelizore.

Produkti nuk përmban Gluten, laktozë, konservues, ngjyra artificiale.

Udhëzime mbi përdorimin

Rekomandohet të merrni një kapsulë në ditë. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore.

Firma

Power Health

Mosha

Të gjithë

Forma

Tableta

Sasia

30 Kapsula

ACTIVE INGREDIENTS PER CAPSULE ATTRIBUTED AMOUNT PER CAPSULE
Zinc 15mg (150%*)
Vitamin D3

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Power of Nature – Zinc Plus D3”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART