- 10%

Power of Nature – Omegalen Ultra

1,080 Lekë

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

Power of Nature – Omegalen Ultra

Omega 3 është një grup i acideve yndyrore të pangopura  të cilat nuk mund të sintetizohen nga trupi, prandaj është thelbësore të merren nga ushqimi. Nga ky grup i acideve yndyrore Omega 3 dallohen dy lloje: EPA (acid eikosapentaenoic) dhe DHA (acid dokosaheksaenoik).

Përdorimi ditor i Omega 3 është jashtëzakonisht i rëndësishëm, pasi është përgjegjës për funksionimin e duhur të të gjitha membranave qelizore, si: kontrollin e hyrjes dhe daljes së substancave në qelizat tona.

 • PA , EPA dhe DHA kontribuojnë në funksionin normal të zemrës.
 • DHA kontribuon në mirëmbajtjen e funksionimit normal të trurit dhe shikimit.
 • Zëvëndësimi i yndyrnave të ngopura me yndyrna të pangopura në dietë kontribuon në mirëmbajtjen e niveleve normale të kolesterolit në gjak.
 • Përdorimi i acidit dokosaheksaenoik (DHA) nga nënat kontribuon në zhvillimin normal të trurit dhe syrit të fetusit dhe të foshnjave me gji.

Omegalen ULTRA përmban kapsula pa shije , është i pasur me acide yndyrore poli-të pangopura dhe është i kombinuar me tokoferole për mbrojtje natyrore antioksidante.

Udhëzime mbi përdorimin

Rekomandohet 1 kapsulë pas vaktit tuaj të ushqimit.

Firma

Power Health

Mosha

Të gjithë

Forma

Kapsula

Sasia

30

NutrientëtPër kapsulë
Concentrated Fish Oil / Fish Oil concentrate1000 mg
Of which total Omega 3750 mg
Of which EPA / DHA (eicosapentaheenoic acid / eicosapentaenoic acid)500 mg / 250 mg
Of which Vitamin E7.5 mg (62.5%)
mg -miligram
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Power of Nature – Omegalen Ultra”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART