Përshkrimi i Produktit

Power of Nature – Calcium Plus

Pjesa kryesore e kalciumit gjendet në kockat dhe dhëmbët tanë dhe përbën afërsisht 2% të peshës së trupit të njeriut.

Calcium Plus është një formulë e përbërë nga kalcium, vitaminë D dhe magnezi, të cilat kontribuojnë në:

 • Mirëmbajtja e kockave dhe dhëmbëve normalë.
 • Funksioni normal i muskujve.

Kalcium dhe vitamina D:

 • Ndihmojnë për të zvogëluar humbjen e mineraleve të kockave tek gratë pas menopauzës. Dendësia e ulët e mineraleve të kockave është një faktor rreziku për frakturat e kockave osteoporotike.
 • Janë të nevojshme për rritjen normale dhe zhvillimin e kockave tek fëmijët .

Calcium Plus është një Shtojcë Ushqimore e përshtatshme për:

 • Mungesat e kalciumit
 • Njerëzit me sistem të dobët skeletor
 • Fëmijët dhe adoleshentët
 • Gratë në menopauzë
 • Të rriturit e moshuar
 • Të moshuarit

Udhëzime mbi përdorimin

Merrni 1-2 tableta, mundësisht pas vaktit ushqimor.

0/5 (0 Reviews)
Firma

Power Health

Mosha

Të gjithë

Forma

Kapsula

Sasia

30

Calcium (Ca), Magnesium (Mg),Vitamin D3

0/5 (0 Reviews)
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Power of Nature – Calcium Plus”

LART