- 10%

Power of Nature – Vitamin B50 Complex

Original price was: 1,600 Lekë.Current price is: 1,440 Lekë.

Suplement me vitamina B

Përshkrimi i Produktit

Vitaminat B janë një grup vitaminash të tretshme në ujë që nuk mund të ruhen dhe grumbullohen në organizem. Cdo vitaminë B është e ndryshme nga tjetra, veprojne sinergjikisht me njëra tjetrën dhe kanë veprime të ndryshme në qelizë. Efekti i përgjithshëm i vitaminave B ndikon në një numër proçesesh biologjike ne organizëm.

Mjaftueshmeria e vitaminave B ndihmon në:

 • Prodhimin e energjisë nga ushqimi
 • Vitaminat B1, B2, B6, B12 dhe niacina kontribuojnë në mirëfunksionimin e metabolizmit të ushqimit për prodhimin e energjisë.
 • Përkundrazi, mungesa e tyre mund të çojë në ulje të energjisë së prodhuar qëe manifestohet me lodhje.
 • Ndihmon sistemin nervor

Vitaminat B janë të nevojshme për funksionimin normal të sistemin nervor dhe kontribuojnë në një sistem nervor mirë-funksional. Mungesa e ndonjë prej vitaminave B mund të çojë në stres, ankth dhe depresion.

Tretja
Vitaminat B ndihmojnë në mirëfunksionimin e sistemit tretës. Veçanërisht të domosdoshme për një tretje të mirë janë vitaminat B1 , B2 , B3 dhe B6.

Lëkura, flokët, thonjtë e shëndetshëm.
Vitaminat B janë të nevojshme për flokë, lëkurë, thonj të shëndetshëm. Mungesa e ndonjë vitamine B mund të çojë në dehidratim dhe lëkure të thatë, rrudha, rënie të flokëve dhe dobësim të thonjve.

Vitaminat B janë të përshtatshme për:

 • Femrat me lëkurë, flokë, thonjë të dobët
 • Moshat mesatare dhe te moshuarit
 • Atletët, sportistët
 • Personat në stres

Produkti Vitamin B50 Complex ofron një kombinim të vitaminave B që garanton ekuilibrin e tyre.

Udhëzime mbi përdorimin: Merni një kapsulë para mëngjesit.

Mosha

Të gjithë

Forma

Kapsula

Sasia

30

Përbërësit aktiv për kapsulë

Sasia për kapsulë

Vitamine B1 (thiamine)

50 mg

VitamineB2 (riboflavin)

50 mg

Vitamine B3 (Niacin)

50 mg

Vitamine B5 (pantothenic acid)

50 mg

Vitamine B6 (pyridoxine)

50 mg

PABA (para-aminobenzoic acid)

50 mg

Folic Acid

50 μg

Biotin

50 μg

Vitamine B12 (cyanocobalamin)

50 μg

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Power of Nature – Vitamin B50 Complex”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART