- 10%

Power of Nature – Vitamin B12

Original price was: 1,400 Lekë.Current price is: 1,260 Lekë.

Shtesë ushqimore me vitaminë B

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Vitamina B12 ose cianocobalamina është një vitaminë e tretshme, një nga 8 vitaminat B, e cila ndikon në shumë funksione të trupit. Vitamina B12 gjendet zakonisht në produktet e kafshëve, kështu që përdoret nga vegjetarianët si suplement ushqimor.

Vitamina B12 është e nevojshme për:

 • Formimin normal të qelizave të kuqe të gjakut
 • Funksionin normal të sistemit nervor dhe imunintar
 • Funksionin e duhur metabolik dhe prodhimin e energjisë

I përshtatshëm për:

 • Vegjetarianët
 • Moshën e mesme dhe të moshuar
 • Ata që përdorin antiacide
 • Njerëzit me çrregullim të përthithjes së B12
 • Duhanpirësit dhe përdoruesit e alkoolit

Niveli i duhur i vitaminës B12:

 • Jep energji për menaxhimin e lodhjes
 • Përmirëson shëndetin e lëkurës dhe flokëve
 • Ndihmon sistemin nervor dhe përmirëson simptomat e depresionit
 • Ndihmon në ruajtjen e memorjes dhe përqendrimit
 • Ndihmon në fuqizimin e sistemit imun
 • Ndihmon në parandalimin e anemisë
 • Ndihmon në reduktimin e sëmundjes kardiovaskulare

Udhëzime mbi përdorimin:

1 tabletë, në mëngjes, përpara ushqimit.

Firma

Power Health

Mosha

Të gjithë

Forma

Tableta

Sasia

60

ACTIVE INGREDIENTS PER TABLET Vitamin B12 500 μg

NO: sugar , gluten , lactose, preservatives

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Power of Nature – Vitamin B12”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART