- 10%

Power of Nature – Multi Senior 50+

Original price was: 1,100 Lekë.Current price is: 990 Lekë.

Suplement me multivitamina për mosha 50+

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Multi Senior 50+

Ginkgo biloba, Bilberry, Q10, Lutein
Suplement ushqimor me multivitamina

Multi Senior 50 + është një formulim multivitaminoz i përshtatshëm për të mbuluar nevojat specifike të një personi me moshë mbi 50 vjeç. Përmban një seri të gjerë vitaminash dhe kripërash minerale së bashku me përbërës specifikë mbrojtjeje si Ginkgo, Bilberry, Koenzimë Q10 dhe lutein për energji, mbrojtje të zemrës dhe shikimit.

Ginkgo (Ginkgo biloba):

 • Mdihmon dhe përmirëson qarkullimin e gjakut në enët e vogla periferike
 • Përmirëson memorjen dhe përqendrimin

Boronice (Vaccinium myrtillus L):

 • Përmireson shikimin
 • Mbron degjenerimin makular
 • Mbron enët e gjakut dhe qarkullimin e tij

Koenzima Q10:

 • Kontribuon në prodhimin e energjisë
 • Mbron enët e gjakut dhe zemrën
 • Jep mbrojtje të fuqishme antioksidante dhe veprim kundër plakjes
 • Ndihmon në rritjen e rrezistencës dhe performancës

Lutein: Ka veprim të fuqishëm antioksidant:

 • Kontribuon në shëndetin e shikimit
 • Ndihmon kundër sëmundjes degjenerative të syve
 • Mdihmon në mbrojtjen e lëkurës nga rrezet e diellit

Multi Senior përmban sasitë ideale të vitaminave dhe ushqyesve të tjerë esencialë, veprimet e të cilave përforcohen nga: fuqia e koenzimës Q10, Ginkgo, Boronica dhe Luteina.

Udhëzime mbi përdorimin: Merni 1 tablete para drekes

Firma

Power Health

Mosha

50+

Forma

Tableta

Sasia

60

Perberesit aktive  
per tablete

Sasia
per tablete

Kalcium

163,73mg

Fosfor

125mg

Magnezium

100mg

Vitamine C

100mg

Ekstrakt boronice

25mg

Ekstrakt Ginkgo biloba 

25mg

Niacine

20mg

Vitamine E

15mg

Pantothenic acid

7,5mg

Zink

5mg

Hekur

5mg

Koenzime Q10

4mg

Mangan

2mg

Vitamine B6

2mg

Vitamine B2

1,75mg

Vitamine B1

1,4mg

Vitamine A

0,8mg

Lutein

0,5mg

Baker

0,5mg

Folic acid

0,2mg

Biotine

62,5μg

Molibden

50μg

Krom

40μg

Selen

30μg

Vitamine D3

5μg

Vitamine B12

2,5μg

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Power of Nature – Multi Senior 50+”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART