Plasmon – Nutri-mune 3 Powder Milk (12m+)

1,650 Lekë

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

Plasmon – Nutri – mune 3 Powder  Milk (12m+)

Plasmon Nutri–mune 3 është një qumësht i formuluar për të përmbushur nevojat ushqyese të foshnjave mbi 12 muajsh, duke filluar nga shkëputja e ushqimit me gji, si pjesë e një diete të larmishme.

Fillimi i shkëputjes së ushqimit me gji duhet të bëhet vetëm me këshillën e pediatrit. Plasmon Nutri-mune 3 nuk duhet të përdoret në asnjë mënyrë si zëvendësim i qumështit të gjirit në 6 muajt e parë të jetës.

Kujdes: Plasmon Nutri-mune 3 duhet të përdoret vetëm nën mbikëqyrjen mjekësore. Përgatitja dhe ruajtja mund të shkaktojë probleme ose rreziqe për shëndetin e foshnjës. Ndiqni udhëzimet me kujdes.

 • Përgatitni një shishe që duhet t’i jepet foshnjës menjëherë pas përgatitjes.
 • Mos e ripërdorni qumështin e mbetur në shishe në fund të ushqyerjes.

Ruajtja: Plasmon Nutri-mune 3 mund të mbahet për një kohë të gjatë në temperaturën e dhomës, në një vend të thatë larg burimeve të nxehtësisë. Pas hapjes mbylleni me kujdes, ruajeni në frigorifer dhe përdoreni brenda 48 orëve.

Udhëzime mbi përdorimin

Plasmon Nutri-mune 3 është gati për përdorim dhe mund të konsumohet në temperaturë ambienti ose të ngrohtë. Mos e zieni, për të ruajtur vlerën ushqyese të produktit. Tundeni mirë para përdorimit. Përdorimi dhe ruajtja e papërshtatshme mund të shkaktojë probleme ose rrezik për shëndetin e fëmijës. Mos ripërdorni asnjëherë qumësht të mbetur në shishe ose filxhan.

0/5 (0 Reviews)
Firma

Plasmon

Mosha

Fëmijë

Forma

Kuti

Sasia

2x350gr

Nutrientët
100gr
Power2043 kJ
Fats, of which:22.4 g
saturated fatty acids9.7 g
monounsaturated fatty acids8.1 g
polyunsaturated fatty acids4.6 g
Carbohydrates (pd), of which:59.8 g
sugars49.4 g
Proteins (Nx6.25)11.6 g
salt0.7 g
Vitamin A560 µg-RE
Vitamin D12 µg
Vitamin E15 mg-α-TE
Vitamin K37 µg
C vitamin112 mg
Thiamine1.2 mg
Riboflavin1.3 mg
Vitamin B60.82 mg
Vitamin B121.9 µ
Pantothenic acid4.5 mg
Biotin22.4 µg
football672 mg
Sodium299 mg
Iron9.0 mg
Iodine149 µg
Zinc6.7 mg
Acido Linoleico3360 mg
Acido A- Linoleico600 mg
g-gram ,
mg-miligram
µg-mikrogram
0/5 (0 Reviews)
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Plasmon – Nutri-mune 3 Powder Milk (12m+)”

LART