Plasmon – Nutri-mune 2 Powder Milk (6m+)

2,500 Lekë

In stock

Përshkrimi i Produktit

Plasmon – Nutri-mune 2 Powder Milk (6m+)

Plasmon Nutri – Mune 2 është një qumësht i formuluar për të përmbushur nevojat ushqyese të foshnjave mbi 6 muajsh, duke filluar nga shkëputja e ushqimit me gji, si pjesë e një diete të larmishme.

Fillimi i shkëputjes së ushqimit me gji duhet të bëhet vetëm me këshillën e pediatrit. Plasmon Nutri-Mune 2 nuk duhet të përdoret në asnjë mënyrë si zëvendësim i qumështit të gjirit në 6 muajt e parë të jetës.

Kujdes: Plasmon Nutri-mune 2 duhet të përdoret vetëm nën mbikëqyrjen mjekësore. Përgatitja dhe ruajtja mund të shkaktojë probleme ose rreziqe për shëndetin e foshnjës. Ndiqni udhëzimet me kujdes.

 • Përgatitni një shishe që duhet t’i jepet foshnjës menjëherë pas përgatitjes.
 • Mos e ripërdorni qumështin e mbetur në shishe në fund të ushqyerjes.

Ruajtja: Në paketimin e mbyllur, Plasmon Nutri-mune 2 mund të ruhet pa pasur nevojë për ftohje në një vend të thatë, larg burimeve të nxehtësisë. Pas hapjes duhet konsumuar brenda 24 orëve duke e ruajtur në frigorifer. Qumështi i mbetur në shishe pas ushqyerjes nuk duhet të ripërdoret.

Udhëzime mbi përdorimin

Lani dhe thani duart me kujdes. Sterilizoni shishen dhe biberonin përpara përdorimit. Tundeni paketimin përpara se ta hapni, derdhni sasinë e nevojshme të qumështit në shishe dhe ngroheni në në një temperaturë prej afërsisht 37 ° C. Nuk kërkohet zierje pasi produkti është i sterilizuar.

0/5 (0 Reviews)
Firma

Plasmon

Mosha

Fëmijë

Forma

Kuti

Sasia

2x350gr

Nutrientët
100gr
Power279 KJ / 67 KCAL
Fats, of which:22.9 g
saturated fatty acids5.5 g
monounsaturated fatty acids14 g
polyunsaturated fatty acids3.7 g
- linoleic acid3051 MG
- α-linolenic acid321 MG
- docosahexaenoic acid (DHA)146 g
Carbohydrates (pd), of which:55.8 g
sugars40 g
- lactose39 g
Fibers3.5 g
Proteins (Nx6.25)10.1 g
salt0.49 g
Vitamin A520 µg-RE
Vitamin D11 µg
Vitamin E16 mg-α-TE
Vitamin K66 µg
C vitamin73 mg
Thiamine0.87 mg
Riboflavin1.6 mg
Niacin4.6 mg
Vitamin B60.53 mg
Folate215 µg
Vitamin B121.5 µg
Pantothenic acid5.3 mg
Biotin22 µg
Calcium357 mg
Phosphorus250 mg
Potassium631 mg
Sodium219 mg
Chloride413 mg
Iron6.3 mg
Zinc 3.4 µg
Iodine 121 µg
Selenium24 mg
Copper0.44 mg
Magnesium43.7 mg
Manganese0.22 mg

Inositol
92 MG
Nucleotides22 MG OF WHICH
CITADINE-5’-MONOPHOSPHATE:
11 MG
URIDINE-5’-MONOPHOSPHATE:
3,6 MG
ADENOSINE-5’-MONOPHOSPHATE:

3,9 MG
GUANOSINE-5’-MONOPHOSPHATE:
1,4 MG
INOSINE-5’-MONOPHOSPHATE:2,1 MG
g-gram ,
mg-miligram
µg-mikrogram
Lista e përbërësve
Milk with 3.2% fat (59%), demineralised whey powder, maltodextrin, vegetable oils (high oleic sunflower, rapeseed, sunflower, coconut, sequestering agent: citric acid), milk lactose, galactoligosaccharides from milk, skimmed powder milk fermented with Lactobacillus Paracasei CBA L74 (2.5%), mineral salts (sodium citrate, dibasic calcium phosphate, potassium citrate, potassium chloride, magnesium chloride, calcium carbonate, ferrous lactate, zinc sulphate, cupric sulphate, manganese sulfate, potassium iodide, sodium selenite), whey proteins rich in alpha-lactalbumin, DHA (oil derived from the microalga Schizochytrium sp.), vitamins (vitamin C, vitamin E, pantothenic acid, niacin, riboflavin, thiamine, vitamin A, vitamin B6, folic acid, vitamin K, biotin, vitamin D, vitamin B12), inositol, emulsifier: soy lecithin, nucleotides (cytidine-5'-monophosphate, adenosine-5'-monophosphate, uridine-5'-monophosphate, inosine-5'-monophosphate, guanosine-5'-monophosphate).
0/5 (0 Reviews)
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Plasmon – Nutri-mune 2 Powder Milk (6m+)”

LART