Pierre Fabre – Alopexy Minoxidil 2%

3,430 Lekë

Kategoritë: ,

Përshkrimi i Produktit

Pierre Fabre – Alopexy Minoxidil 2%

Ka dëshmi të shumta mjekësore dhe shkencore mbi efektivitetin e minoksidilit në humbjen e flokëve.
Në fakt, minoxidil ndalon rënien e flokëve dhe stimulon rritjen e flokëve gjatë gjithë kohëzgjatjes së trajtimit. Rezultatet janë të dukshme pas 4 muajsh trajtimi. Trajtimi ditor me 2% të minoxidil, siç është Alopexy, është efektiv në më shumë se 60% të përdoruesve. Veçori është përbërja e saj e veçantë përveç minoksidilit (2%), Alopexy përmban edhe molekulën gama-ciklodekstrin. Kjo formulë ka zvogëluar përmbajtjen e propilen glikolit, e cila është përgjegjëse për efektin yndyror dhe ngjitës.

 • Në 70% të rasteve ndalohet rënia e tepërt e flokëve.
 • Dhe në 40% të rasteve rifillon rritja e flokëve.

Udhëzime mbi përdorimin

Doza ditore nuk duhet të kalojë 2 ml. Doza prej 1 ml është e barabartë me 6 spërkatje. Pas aplikimit të mbrëmjes, prisni pak para gjumit. Shmangni ekspozimin në diell menjëherë pas aplikimit të Alopexy.

0/5 (0 Reviews)
Firma

Pierre Fabre

Mosha

Të gjithë

Forma

Flakonçina

Sasia

3x60ml

Lënda aktive: Minoksidil 2 g për 100 ml tretësirë për aplikim në lëkurë.
Përbërës te tjerë: G-Ciklodekstrinë, Etanol 96 %, Propilen glikol, Ujë i Purifikuar.

0/5 (0 Reviews)
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Pierre Fabre – Alopexy Minoxidil 2%”

LART