PIC – Thermogel

600 Lekë950 Lekë

Përshkrimi i Produktit

PIC – Thermogel

Një produkt xhel praktik në formë jastëku në përmasa small 10x10cm dhe medium 10×26 cm, i ripërdorshëm që siguron nxehtësi ose të ftohtë kur aplikohet në trup, në varësi të nevojave tuaja.

Mund të zbatohet drejtpërdrejt në zonën që ka nevojë për trajtim dhe falë madhësisë së vogël, mund ta përdorni lehtë kur dhimbja përqendrohet në pjesë shumë specifike të trupit tuaj.

I përshtatshëm për të gjithë familjen, madje edhe për të vegjlit.Shëron duke përdorur fuqinë terapeutike të nxehtësisë ose të ftohtit.

Terapia e nxehtësisë zvogëlon tensionin e muskujve, prandaj është veçanërisht i përshtatshëm për dhimbjet e shpinës, dhimbje të nervit shiatik,  dhimbjen e muskujve dhe reumatizmës.

Nga ana tjetër, terapia e të ftohtit bllokon inflamacionin në trupin tuaj. I përshtatshëm për dëmtime të vogla, trauma akute, muskuj të ndrydhur, të tendosur dhe të përdredhur, djegie, gjakderdhje, pezmatime të lëkurës, pickime të insekteve, dhimbje koke dhe dhimbje dhëmbi.

Udhëzime mbi përdorimin

Për ta aplikuar të nxehtë, mjafton ta ngrohni në ujë të vluar ose në mikrovalë dhe më pas aplikojeni.

Për terapinë e ftohjes, vendoseni në frigorifer përpara se ta aplikoni në trupin tuaj.

Info. Shtesë

Firma

Pic

Mosha

Të gjithë

Forma

Copë

Sasia

1

Madhësia

10x10cm, 10x26cm

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “PIC – Thermogel”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART